Hlavní obsah

Vláda pozastaví ratifikaci smlouvy ACTA, hackeři slaví úspěch

6. 2. 2012, 15:13 – Praha • Aktualizováno 6. 2. 2012, 15:55

Kabinet podle premiéra Petra Nečase (ODS) pozastaví ratifikaci mezinárodní smlouvy ACTA, která má za cíl lépe chránit autorská práva. Premiér to oznámil v pondělí.

Foto: Petr Horník, Právo

Premiér Petr Nečas (ODS)

Článek

Ratifikační proces Obchodní dohody proti padělatelství ACTA bude pozastaven kvůli tomu, že dokument je dle Nečase třeba ještě důkladně analyzovat.

Smlouva vzbudila ve světě i v ČR vlnu odporu, kterou doprovází i hackerské útoky. Minulý týden byly na čas zablokovány stránky Sněmovny i vlády a napaden byl i web ODS. [celá zpráva]

Hackeři chtěli opět zaútočit na vládní web

Rozhodnutí kabinetu bylo asi nechtěně dobře načasované, hackeři totiž chystali podle informací Novinek další útok na vládní web. „Chystáme další útok, tentokrát na web vlády,“ uvedli v e-mailu zaslaném do redakční schránky.

Po přečtení článku na Novinkách však akci odvolali. „Aha, tak bereme zpět. Už jsme si přečetli váš článek,“ odvolali v dalším e-mailu útok na webové stránky www.vlada.cz.

Hackeři získali data o členech ODS

V pondělí hackeři sdružení pod hlavičkou Anonymous oznámili, že mají databázi členské základny občanských demokratů včetně kontaktů a adres. [celá zpráva]

"Poučte se z rozhodnutí polského premiéra Donalda Tuska pozastavit ratifikaci smlouvy ACTA," vyzvala skupina Anonymous české politiky. Polsko přijetí paktu pozastavilo v pátek.

Reklama

Související témata:

Související články

Hackeři zablokovali stránky Sněmovny

1. 2. 2012, 18:13

Po úřadu české vlády napadli ve středu hackeři také internetové stránky Sněmovny. Zhruba od půl čtvrté jsou stránky zahlceny, takže nejsou téměř přístupné....

Výběr článků