Hlavní obsah

Testování ve škole rozhádalo na Kladensku učitele, rodiče i obec

1. 9. 2021, 14:23

Nový školní rok ve Vraném na Kladensku začal sporem kvůli testování dětí na koronavirus. Část rodičů a pedagogů toto opatření odmítá, někteří rodiče kvůli testování neposlali své děti do školy, někteří učitelé odmítají učit.

Foto: Mapy.cz

Městys Vraný

Článek

Obec uvedla do funkce novou ředitelku, předchozí musela kvůli bojkotování pravidel ministerstva zdravotnictví své místo opustit. Informoval o tom ve středu server tn.cz.

Na jedné straně sporu kvůli testování a rouškám stojí obec, nová ředitelka a někteří rodiče, na straně druhé část učitelského sboru, bývalá ředitelka a zbytek rodičů. V první den školy se podle tn.cz situace mezi oběma tábory vyostřila.

Tři kantorky odmítly učit a děti ve škole nepřivítaly. Část rodičů navíc do školy své děti neposlala, z 29 dětí přišlo jen 18. Z toho dvě se nenechaly testovat a rodiče rozhodli, že budou mít celý den roušku.

Přeji vám kamarády a hodně jídla, promlouval Zeman k dětem v Brně

Domácí

Podle starosty Miroslava Zázvorky (SNK městyse Vraný) učitelky nedodržují vládou vydaná opatření. „Nabídli jsme jim i testování ze slin. Není to vůbec žádná zátěž. Je to úplně normální věc, kterou dodržuje celá republika. Neznám žádnou další školu, která by to podobným způsobem odmítla. Pravděpodobně budeme jediní v republice,” uvedl Zázvorka. Pokud budou učitelky pravidla dál bojkotovat, půjdou podle něj na neplacené volno. Zatím za ně starosta shání náhradu.

Odvolaná ředitelka Ludmila Svobodová si nemyslí, že testy něco vyřeší. „A už vůbec ne zdraví,” dodala. Na její straně stojí i někteří rodiče. „Nesouhlasíme s tím, co se tady děje. Naše děti si spolu hrají celé léto bez problému. Takže nevidím důvod, proč by se dneska měly testovat,” uvedl jeden z rodičů.

Reklama

Související témata:

Výběr článků