Hlavní obsah

Přeji vám kamarády a hodně jídla, promlouval Zeman k dětem v Brně

1. 9. 2021, 10:12

Prezident Miloš Zeman zahájil ve středu školní rok v ZŠ a MŠ Brno v Merhautově ulici. V tělocvičně ho přivítali prvňáčci s rodiči. Škola má zhruba 550 žáků, zjistila ČTK od pracovníků školy. Asi polovina má doporučení ze speciálně pedagogického centra. Na škole působí v rámci inkluze asi 30 pedagogů asistenta. Část dětí je z romských rodin.

Foto: Luboš Pavlíček, ČTK

Prezident Miloš Zeman zahájil školní rok v ZŠ a MŠ Brno v Merhautově ulici

Článek

Zeman v proslovu uvedl, že se dozvěděl o dvou dětech ze školy, které zkolabovaly hlady. Zmínil také dalšího chlapce, který v pátek snědl 15 knedlíků.

„Když mu říkali, že ho bude bolet břicho, odpověděl, že příště bude jíst až v pondělí. A já se ptám, co je to za rodiny, které nedají svým dětem najíst,” uvedl prezident. Vyslovil přání, aby existovala přátelská spolupráce mezi rodinou a školou.

Na základkách naočkováno 70 až 90 procent učitelů

Domácí

„Ale někdy je nutný zásah na ochranu našich dětí, aby tyto děti nehladověly, aby je rodiče posílali do školy a aby ve svých rodinách byly děti v pohodě," řekl Zeman. Připomněl, že podepsal zákon, který omezuje sociální dávky v případech, kdy rodiče tyto povinnosti nesplňují.

Prezident dále zmínil Komenského a školu hrou. Dětem popřál, aby si našly kamarády. „Přeji vám radost ze života, kamarády, hodně jídla i pocit úspěchu na základě soutěže ve škole, soutěže, která vás bude bavit,” dodala hlava státu.

Hlavu státu pozvala dopisem škola. Loni ale musel prezident návštěvu kraje zrušit ze zdravotních důvodů, podstoupil operaci zlomené ruky.

Zemana převezla armádní CASA do Brna. Zahájí tam školní rok a zase poletí zpět

Domácí

Zeman přiletěl do Brna v úterý večer armádním strojem CASA, který tvoří páteř českého vojenského dopravního letectva. Dříve politici používali především armádní vrtulníky. Prezident se vrací do Prahy ještě ve středu.

Reklama

Související témata:

Výběr článků