Hlavní obsah

Syn je rukojmí podvodníka, mám o něj strach, řekl Babiš

2. 9. 2021, 21:21

Za oběť podvodníka označil premiér Andrej Babiš svého syna ve čtvrtečním rozhovoru pro televizi Nova. Babiš mladší se ve čtvrtek nečekaně objevil na zahájení předvolební kampaně ANO v Ústí nad Labem, kde došlo k jeho konfrontaci s otcem.

Andrej Babiš ml. u zámečku Větruše, kde ANO zahájilo kampaňVideo: Aleš Pelikán, CNN Prima NEWS, Právo

 
Článek

„Můj syn je rukojmí toho podvodníka Víta Klusáka,“ opřel se Babiš do režiséra, který stojí za filmy jako Český sen, V síti nebo Matrix AB.

Právě s Klusákem Babiš mladší do Ústí nad Labem přijel. Podle režiséra se tam objevili náhodou.

Babiš mladší narušil zahájení kampaně ANO

Domácí

„Já jsem viděl, že můj syn se na všechno ptá: Víťo, můžeme? Tomu příběhu, že tam byli náhodou, nikdo neuvěří,“ řekl Babiš večer Nově.

„Mám velký strach o mého syna, mám strach o jeho zdraví, on je manipulován skupinou lidí, kteří ho zneužívají k politickému boji proti mně,“ uvedl také premiér, který do této „skupiny podvodníků“ zahrnul jmenovitě i novináře Pavla Šafra, jehož označil za psychopata.

„Mám o syna strach, doufám, že se mu nic nestane,“ poznamenal také premiér.

Babiš mladší otce dlouhodobě obviňuje, že ho nechal zavléct na Krym kvůli kauze Čapí hnízdo. Ve čtvrtek svému otci před novináři oznámil, že je psychicky v pořádku.

Foto: Ondřej Hájek, ČTK

Režisér Vít Klusák (vlevo) a Andrej Babiš mladší.

„Právě jsem vyšel od psychologa a mám soudního znalce. Jak se cítíš, když mě vidíš?“ uvedl Andrej Babiš mladší. „Proč jsi mi ublížil?“ ptal se otce. „Budu se bránit,“ zdůraznil. „Přeji ti hodně štěstí v tvé kampani a oblbování českého národa tvojí sektou ANO. Měj se,“ řekl Babiš mladší, o němž premiér v minulosti uvedl, že je psychicky nemocný.

Foto: Ondřej Hájek, ČTK

Andrej Babiš mladší (vlevo) a režisér Vít Klusák

Na sociálních sítích ve čtvrtek také Babiš mladší oznámil, kdy by měl vypovídat na policii právě kvůli Čapímu hnízdu i své cestě na Krym.

Klusák v rozhovoru pro iRozhlas řekl, že nic neplánovali, s Babišem mladším prý cestovali z návštěvy od klinického psychologa. „Když jsem ho opět vyzvedával a měli jsme se vydat na Prahu, tak jsem navrhl, že si dáme polévku. A protože jsem ve Větruši točil Ano, šéfe!, tak jsem navrhl, že zajedeme tam. Když jsme tam dojeli, tak parkoviště bylo plné policistů. A Andrej říká: Co se tady děje? Tak jsme zašli na recepci hotelu. A pan recepční nám pobaveně řekl, že je tady start kampaně hnutí ANO,“ popisoval Klusák. Dodal, že setkání obou byla „naprostá náhoda“.

Reklama

Související témata:

Výběr článků