Hlavní obsah

Šincl chce disciplinární řízení s Babišem, klub ČSSD to doporučil

21. 6. 2015, 20:32 – Praha • Aktualizováno 21. 6. 2015, 20:56

Spor, který tento týden vypukl mezi ministrem financí Andrejem Babišem (ANO) a poslancem ČSSD Ladislavem Šinclem kvůli novele zákona o pojišťovnictví, nekončí. Šincl v neděli řekl Českému rozhlasu, že navrhne mandátovému a imunitnímu výboru Sněmovny, aby zahájil s Babišem disciplinární řízení.

Foto: Petr Horník/Jan Handrejch, Právo

Poslanec Ladislav Šincl (vpravo) a ministr financí Andrej Babiš

Článek

Šincl říká, že Babiš jeho a jeho rodinu při diskusi o zákonu obvinil z korupce a zastrašoval ho.

Babiš obvinění ze zastrašování odmítá, prý jen četl citace z tisku o Šinclovi, aby ukázal nedůvěryhodnost vládního poslance. Podle svědectví mu ale na jednání rozpočtového výboru měl říkat také věci, které v mediálních archivech k dohledání nejsou, například o jeho údajných kontroverzních kontaktech či o tom, že měl být vyhozen z banky.

Podání návrhu na zahájení disciplinárního řízení s Babišem doporučil Šinclovi poslanecký klub sociální demokracie.

"Na základě dalších výstupů pana vicepremiéra Andreje Babiše, pokračování jeho lživých útoků na mou osobu zejména v Právu v sobotu a na Novinkách.cz, jsem se rozhodl návrh na disciplinární řízení na pana vicepremiéra podat," řekl Šincl Českému rozhlasu.

Babiš v sobotním rozhovoru pro Právo mimo jiné zopakoval, že je Šincl zlobbovaný a že lže. K omluvě vicepremiér nevidí důvod.

Spor obou politiků řešila i koaliční rada, která se shodla na tom, že by si ho měli vyjasnit Babiš se Šinclem. Podle premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) i dalších vládních politiků nejde o koaliční spor, ale o otázku fungování demokracie a pověst ministra financí.

Babiš řekl, že se s poslancem sejde, trvá ale na tom, že se mu omlouvat nebude. Šincl uvedl, že se s Babišem scházet nechce.

V disciplinárním řízení hrozí až pokuta ve výši jednoho poslaneckého platu.

Reklama

Související témata:

Související články

Výběr článků