Hlavní obsah

Šéfem Lesů ČR bude Dalibor Šafařík

29. 11. 2022, 10:24

Novým generálním ředitelem státního podniku Lesy ČR bude dosavadní ekonomický náměstek firmy Dalibor Šafařík. V úterý to oznámil ministr zemědělství Zdeněk Nekula (KDU-ČSL).

Foto: Kamaryt Michal, ČTK

Dalibor Šafařík

Článek

„Vítězem náročného výběrového řízení je Dalibor Šafařík. V nejbližších dnech se ujme funkce,“ oznámil ministr.

Šafařík má podle ministra důvěru zaměstnanců podniku, je podle jeho slov také špičkový odborník a manažer s dlouholetými zkušenostmi z lesnické i akademické sféry.

„Jsem rád, že v čele podniku stane člověk, jehož zkušenosti a znalosti jsou zárukou toho, že naše lesy budou v nejlepších rukou,“ doplnil.

Kandidát na šéfa Lesů ČR Szórád půjde před soud. Státní zástupce podal obžalobu

Domácí

Nový generální ředitel uvedl, že jeho mottem je pestrost a rozmanitost. Tu lze vztáhnout například na boj s kůrovcem, na vzdělávání zaměstnanců podniku či na rozvíjení majetku Lesů ČR.

„Půda je obrovskou vzácností, je nositelkou života a obživy a my se k ní musíme s patřičnou pokorou chovat,“ prohlásil na úterním tiskovém brífinku.

Posledního ředitele firmy Josefa Vojáčka odvolal loni v prosinci Marian Jurečka (KDU-ČSL), který tehdy dočasně vedl ministerstvo zemědělství. Vedením Lesů ČR dočasně pověřil Jiřího Grodu z Lesní správy Vítkov na Opavsku, kterému v úterý Nekula poděkoval za odvedenou práci.

Reklama

Výběr článků