Hlavní obsah

Pálení čarodějnic v Praze omezí vyhláška a výstraha meteorologů

30. 4. 2018, 16:27 – Praha

Výstraha meteorologů před nebezpečím vzniku požárů, která aktuálně platí v Praze i na dalších místech České republiky, zkomplikuje v pondělí i tradiční pálení čarodějnic. Vyhláška hlavního města, která s výstrahou vstupuje v platnost, zapovídá rozdělávání ohňů na řadě míst, která obvykle slouží základna pro podobné lidové kratochvíle.

Foto: Novinky

Článek

Zapalovat oheň ani kouřit se nesmí do 50 metrů od okraje lesních porostů, v parcích, zahradách ani v okolí polí. Vyznavači ohně se tak nedočkají vater na většině míst, kde městské části a další pořadatelé každoročně pálení čarodějnic pořádají, informoval mluvčí magistrátu Vít Hofman.

Jedna z největších akcí se tradičně koná na Ladronce, mezi další patří například akce v Podolí ve Žlutých lázních, na Hostivařské přehradě, v Centrálním parku na Pankráci nebo na Císařské louce.

Noc z 30. dubna na 1. května byla historicky pokládána za magickou. Svátek se původně slavil zřejmě o úplňku, jenž byl nejblíže dnu, který se nacházel přesně mezi jarní rovnodenností a letním slunovratem. Na ochranu před čarodějnicemi se na vyvýšených místech zapalovaly ohně. Na stejné datum připadá keltský svátek jara Beltain.

BEZ KOMENTÁŘE: U Prahy hoří hala s recyklovaným odpademVideo: Infobiro.tv,

Hasiči měli plné ruce práce již v pondělí odpoledne, kdy poblíž metropole ve středočeských Úholičkách vzplanula v pondělí odpoledne hala firmy zabývající se recyklací odpadů. Hasiči kvůli požáru vyhlásili třetí ze čtyř stupňů požárního poplachu. [celá zpráva]

Reklama

Výběr článků