Hlavní obsah
 

U Prahy hořela hala firmy, v jejímž areálu u Ostravy hořelo minulý týden

V Úholičkách u Prahy hořela v pondělí odpoledne hala o rozměrech zhruba 100 krát 50 metrů. Hasiči vyhlásili nejdříve druhý a poté třetí stupeň poplachu ze čtyř. Kolem 20. hodiny byli hasiči stále na místě, plameny však už byly uhašené, řekl mluvčí středočeských hasičů Petr Svoboda. Hala patří firmě FCC, v jejímž areálu ve Vratimově u Ostravy hořelo minulý týden.

 
U Prahy hořela hala firmy, v jejímž areálu u Ostravy hořelo minulý týden

Hořet začalo zhruba ve 13 hodin, požár se postupně rozšířil před halu a na uskladněný materiál. Třetí stupeň poplachu vyhlásili hasiči podle Svobody především kvůli nedostatku vody, kterou k místu zásahu vozí kyvadlově.

Později odpoledne hasiči oznámili, že mají plameny pod kontrolou. „Požár již je pod kontrolou, hala s uskladněnými pohonnými hmotami je mimo ohrožení,” řekl po 16:00 Svoboda.

Ve 20:00 hasiči z haly stále hledali skrytá ohniska, plamenné hoření ale již zlikvidovali.

Hořící hala recyklovaného odpadu

Foto: Infobiro.tv,

Dým z požáru bylo vidět ze vzdálenosti několika kilometrů. Středočeským hasičům vyjeli na pomoc také kolegové z Prahy v rámci mezikrajské pomoci.

U požáru haly o rozměrech 100x50 metrů v areálu skládky Úholičky zasahuje v tuto chvíli velké množství hasičských jednotek. Vyhlášen byl druhý stupeň požárního poplachu. Požár je viditelný z opravdu velké dálky

Zveřejnil(a) Bezpečně v Kralupech a okolí dne 30. duben 2018

Areál, ve kterém hořelo, patří společnosti FCC. Hoří třídicí linka na zpracování odpadu a technologie, která z odpadu vyrábí tuhé alternativní palivo.

Minulý týden hořelo i v dalším areálu firmy ve Vratimově na Ostravsku. Předběžná škoda způsobená požárem ve Vratimově byla odhadována zhruba na půl miliónu korun. [celá zpráva]

Požár skládky 100x50m v Úholičkách u Prahy....a Boeing 737-800 Ryanairu

Zveřejnil(a) PRG: airside dne 30. duben 2018

„Bude to jistě větší škoda než v tom Vratimově, kde vlastně shořely druhotné suroviny, zatímco tady hoří třídicí linka, čili to bude rozhodně škoda vyšší,” řekla mluvčí FCC Kristina Jakubcová.

Podle ní se stihli všichni zaměstnanci včas evakuovat. Zda spolu oba požáry souvisí, nechtěla mluvčí komentovat, odkázala pouze na to, že příčina požáru ve Vratimově se vyšetřuje a vyšetřovat se bude i pondělní požár v Úholičkách.

Hasiči rozeznávají čtyři poplachové stupně. Čtvrtý je nejzávažnější, bývá vyhlašován v případech, kdy oheň ohrožuje více než tisíc lidí, celé obce nebo plochy území nad jeden kilometr čtvereční.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků