Hlavní obsah

Ministerstvo vypsalo zakázku na plošinu, která by dostala prezidenta na vozíku do letadla

1. 9. 2021, 11:04
Novinky, jas

Ministerstvo obrany se snaží vybrat firmu, která do roku 2023 zajistí zdvihací plošinu, která by umožnila dostat prezidenta Miloše Zemana do vládního speciálu. Zakázka nazvaná Služba k zajištění nástupu a výstupu prezidenta ČR se sníženou pohyblivostí do letounu A-319 má odhadovanou cenu 2,4 milionu korun.

Foto: Profimedia.cz

Zdvihací plošina u letounu (ilustrační snímek)

Článek

Na vypsání zakázky na pronájem plošiny upozornil server Zdopravy.

Zařízení nazývané ambulift má podle zakázky zajistit „důstojný nástup osob s omezenou schopností pohybu”, přičemž výška zdvihu má být do čtyř metrů. Požadavkem je rovněž klimatizace a vytápění kabiny na poptávané plošině.

Zemana převezla armádní CASA do Brna. Zahájí tam školní rok a zase poletí zpět

Domácí

Ministerstvo předpokládá, že plošina by mohla být do roku 2023 využita zhruba k 10, nejvýše 20 letům. Zařízení musí být na letišti k dispozici do 24 hodin od vydání požadavku. Zemanův mandát skončí v březnu 2023.

Podle dostupných informací armáda na letišti ve Kbelích disponuje dvěma zvedacími plošinami Ambulift PRM-40 britského výrobce AMSS, které byly objednány v roce 2017.

Přeji vám kamarády a hodně jídla, promlouval Zeman k dětem v Brně

Domácí

Prezident v posledních měsících cestuje sporadicky. Do Brna na zahájení školního roku prezidenta přepravil dopravní stroj CASA, který je na kratší vzdálenosti vhodnější a na rozdíl od dopravních letounů disponuje nájezdovou rampou.

Foto: Milan Malíček, Právo

Armádní letoun CASA

Reklama

Související témata:

Výběr článků