Hlavní obsah

Maláčová je v izolaci kvůli kontaktu s nakaženým

7. 10. 2020, 11:26 • Aktualizováno 7. 10. 2020, 22:49

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) je zhruba po měsíci opět v preventivní domácí izolaci. Přišla do kontaktu s člověkem pozitivním na koronavirus, uvedla ve středu na Twitteru. Karanténa jí nařízena nebyla. Maláčová byla v izolaci kvůli kontaktu s člověkem, který se setkal s osobou pozitivní na onemocnění covid-19, také na začátku září.

Foto: Petr Hloušek, Právo

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová

Článek

"Přišla jsem do kontaktu s člověkem pozitivním na koronavirus. Nebyla mi nařízena karanténa. Dnes jsem podstoupila test, prozatím zůstávám preventivně v izolaci a pracuji z domova," napsala Maláčová.

Večer pak uvedla, že měla negativní test na koronavirus, zůstane ale raději ještě několik dní doma a počká na výsledek druhého testu.

Zhruba před měsícem byli v domácí izolaci také ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) nebo ministr dopravy a průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO). Kvůli pozitivnímu testu hlavní hygieničky Jarmily Rážové byl v karanténě tehdejší ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO).

Maláčová: Než začne kurzarbeit, měl by pokračovat Antivirus

Na konci srpna se koronavirus potvrdil v Poslanecké sněmovně. Pozitivně byla testována bývalá ministryně obrany a pro místní rozvoj Karla Šlechtová (za ANO) a více než deset poslanců bylo týden v karanténě.

Reklama

Výběr článků