Hlavní obsah

Kvůli nadávkám při očkování přizvou v Brně policisty

17. 11. 2021, 4:29 – Brno

Vedení Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně chce kvůli potížím v očkovacím centru pro neregistrované v obchodním centru Olympia zvát k vakcinaci policii. Přibývají totiž potíže s lidmi, kteří se sice přijdou nechat naočkovat, neskrývají k němu ale svůj odmítavý postoj, k tomuto kroku je prý donutila vláda.

Foto: Miroslav Homola, Právo

Očkovací centrum v brněnské Olympii

Článek

„Odnášejí to pak očkující zdravotníci, kteří nemají v mnoha případech nejen čas, ale ani odvahu se bránit nejrůznějším slovním výtkám. Rozhodně už nejde o žádné brblání. U některých lidí máme obavy, že by slovní výtky mohly přerůst až ve fyzické napadení,“ řekla Právu mluvčí nemocnice Dana Lipovská.

Agrese očkovaných podle ní vzrůstá každým dnem. Mluvčí zdůraznila, že zdravotníci jen dělají svoji práci, kterou se snaží dělat co nejkvalitněji.

Kvůli nevybíravým útokům již musela být dokonce do očkovacího centra v Olympii přivolána ostraha, aby situaci uklidnila.

Pozor na oblíbené jednodávkové očkování. Tečku za covidem zřejmě neudělá

Nejsložitější je situace pozdě odpoledne, kdy se před centrem tvoří fronta lidí čekajících na vakcínu. V ní pak společně na vakcinaci nadávají a tento svůj hněv si pak slovně záhy vybíjejí na očkujících zdravotnících.

Mnohdy jde o lidi, kteří sice mají k vakcinaci proti koronaviru silný odpor, ale jsou k ní údajně nuceni opatřeními vlády. Nemocnice už bude k nevybíravým útokům volat policii.

V Česku se znehodnotilo přes 120 000 dávek vakcíny

Jen za uplynulý víkend naočkovali zdravotníci v Olympii přes tisíc lidí. Převážně šlo o první dávky. Očkovací centrum bude v provozu i 17. listopadu, kdy je státní svátek. Na očkování tam bude možné dorazit od 10:00 do 19:40 hodin.

Reklama

Výběr článků