Hlavní obsah

Herečka se zvláštní silou, ne celebrita, připomínají si Šafránkovou politici

9. 6. 2021, 17:34

Libuše Šafránková byla herečkou, která se nikdy nesnažila být celebritou a své herectví předřazovala před všechno ostatní. Hrála křehké ženy, ale vyzařovala z ní zvláštní síla. Soustrast vyjádřili i prezident Miloš Zeman a premiér Andrej Babiš.

Foto: Jan Handrejch, Právo

Libuše Šafránková v roce 2012

Článek

“Je mi to nesmírně líto,” uvedl prezident republiky prostřednictví svého mluvčího Jiřího Ovčáčka.

Babiš připomněl Šafránkové nejslavnější roli Popelky. „Paní Libuši Šafránkovou jsem měl moc rád. Její Popelku jsem viděl snad stokrát. Bez ní si neumím představit české Vánoce,” napsal na Twitteru.

Zaorálek připomněl, že od jisté chvíle, možná od její role ve filmové pohádce Tři oříšky pro Popelku, ji lidé přijali za svou a vyhlíželi každou její další roli. „Je to najednou smutný den nejen pro filmové diváky,” uvedl v reakci na úmrtí oblíbené české herečky ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD).

"Libuše Šafránková byla také velkou divadelní herečkou - rád bych připomněl její působení ve skvělém Krejčově Divadle za branou, které bylo v roce 1972 pod nátlakem zrušeno. Ano, vždy mi připadalo, že je v ní přítomno něco silného a statečného a také potřeba jít si vlastní cestou. Díky za vše, co nám rozdala...," uvedl Zaorálek.

Reklama

Související témata:

Výběr článků