Hlavní obsah

Generální vikář z Plzně skončil kvůli vztahu se ženou, nahradí ho chebský farář

17. 5. 2022, 17:12 – Plzeň

Plzeňské biskupství má náhradu za Jakuba Holíka, který nečekaně odešel z funkce generálního vikáře. Padesátiletý Holík opustil post koncem dubna a vzdal se kněžské služby kvůli partnerskému vztahu se ženou. Vystřídá ho dosavadní chebský farář Petr Hruška.

Foto: archiv biskupství

Nový generální vikář plzeňské diecéze Petr Hruška

Článek

Informaci o změně v úterý uvedlo biskupství na svých webových stránkách.

„Generální vikář je mým nejbližším spolupracovníkem. Je nezbytné, aby to byl člověk organizačně schopný a odolný vůči zátěži, která s touto funkcí souvisí. Petr Hruška obě tato kritéria splňuje. A k tomu přidává téměř třicetiletou zkušenost z diecéze a osobní poctivost,“ okomentoval plzeňský biskup Tomáš Holub své rozhodnutí.

Hruška pochází z Plzně a jeho otec byl politickým vězněm komunistického režimu. Na kněze byl vysvěcen v roce 1995, působil v Klatovech, poté se přesunul do Chebu, kde se stal tamějším vikářem. Mimo jiné se podílel na vzniku mobilního Hospice svatého Jiří.

Generální vikář a kněz Jakub Holík odchází z plzeňské diecéze. Má vztah

Holík nechtěl svůj odchod komentovat. Biskupství na svých webových stránkách uvedlo, že prožíval kněžskou krizi, při níž navázal vztah. Podle zjištění Práva si našel partnerku.

Reklama

Související témata:

Související články

Výběr článků