Hlavní obsah

Dva účastníci korupční aféry ODS půjdou na detektor lži

31. 8. 2004, 20:35 – PRAHA

Korupční aféra kolem ODS stojí na tvrzení poslance US-DEU Zdeňka Kořistky, který tvrdí, že mu byl za nevyslovení důvěry vládě Stanislava Grosse slíben desetimiliónový úplatek. Zbývající dva účastníci schůzky s poslancem Jan Večerek a Marek Dalík však takovou věc popírají. Jasno by mohl do případu vnést detektor lži, na který se chystají Kořistka a Večerek.

Foto: Garden Food Festival
Článek

Úmysl jít na detektor lži potvrdil deníku Mladá fronta Dnes Večerek krátce po svém pondělním výslechu na policii. Poslanec Kořistka svou výpověď na detektoru lži nejprve podmiňoval účastí tajemníka šéfa ODS Dalíka. Podle zpravodajství České televize se však na konec rozhodl, že na detektor půjde i v případě zamítavého stanoviska Dalíka.

 Dalík o výpovědi na detektoru lži nechtěl jasně říci, zda ji podstoupí či ne. "Detektor lži je specifická a složitá otázka. To není na mediální zkratku," řekl České televizi Dalík.

Podle informací ČT se detektor lži naše policie používá od roku 1981, především v případech násilných trestných činů jakými jsou vražda a znásilnění. V korupční aféře se bude jednat o první využití detektoru.

Reklama

Související články

Výběr článků