Hlavní obsah

Dobré ráno s Babišem: Nejsem unavený, nic neberu a v pátek chci mít rozdělené resorty, vzkazuje šéf ANO

Předseda hnutí ANO Andrej Babiš věří, že se mu podaří splnit úmysl mít do pátku dohodu o rozdělení ministerstev v příští vládě. Už prý víceméně existuje dohoda o sněmovních výborech. Uvedl to ve čtvrtek ráno ve videovzkazu na sociálních sítích.

Videovzkaz Andreje Babiše z 9. října ráno, v němž ujišťuje, že není unavený a vyjadřuje se ke skládání vlády Video: Facebook A. Babiše

Článek

„Právě jedu za panem prezidentem, budu ho informovat, jak postupují jednání, a počítám, že zítra – v pátek – budeme mít dohodu na rozdělení resortů. Makám na tom, co to jde,“ řekl ve videu Babiš.

Ten po vyhraných parlamentních volbách vyjednává o nové vládě s SPD a Motoristy sobě.

Podle něj je třeba dohodu urychlit, protože země je podle jeho slov „v katastrofálním stavu“.

Video, které zveřejnil na svých účtech na sociálních sítích, nazval šéf ANO „Dobré ráno s Babišem“ a obrací se v něm zřejmě hlavně ke svým fanouškům. Než se dostal k tématu vyjednávání o vládě, měl potřebu přidat i několik osobních postřehů.

„Píšete mi, že vypadám unaveně. Ne, nejsem unavenej, ale nejsem ani Alain Delon. Jsem totálně nabitej. A hlavně nic neberu – ani na energii, ani na utlumení,“ prohlásil předseda ANO ve videu.

Zastavil se také u toho, jak moc jeho fanoušky zaujala píseň Sara Perche Ti Amo od italské trojice Ricchi e Poveri, kterou využil v kampani i při oslavách volebního vítězství.

Až poté se pustil do aktuálních témat – od tiskové konference vlády Petra Fialy až po dění ve světě, kdy zmínil vyjednávání mezi Izraelem a Hamásem, které podle něj ukazuje složitost současné mezinárodní situace.

Související témata:

Související články

Babiš bude mít vládu do pátku

Předseda hnutí ANO Andrej Babiš doufá, že se na vládě s SPD a Motoristy dohodne do pátku. Upřesnil tak pro ČTK své předchozí vyjádření, že nový kabinet bude až...

Výběr článků

Načítám