Čeští hokejisté si o zlato nezahrají

Kangung

Čeští hokejisté se na olympijských hrách v Pchjongčchangu o zlatou medaili nepoperou. V semifinále podlehli ruským hokejistům 0:3. O bronz se český tým utká s poraženým duelu, který se hraje v pátek od 13.10 mezi Kanadou a Německem.

Jeden z gólů, který Češi inkasovali od ruského týmu.

Rusové, kteří kvůli dopingové aféře vystupují v Jižní Koreji pod hlavičkou Olympijští sportovci Ruska, trefili síť v české brance celkem třikrát. Dvakrát tak učinili během pouhé půlminuty ve druhé třetině, třetí gól přidali v závěru zápasu do prázdné branky.

Více o průběhu zápasu najdete na Sport.cz zde.

O bronz se český tým popere v sobotu ve 13.10 s poraženým z druhého semifinálového zápasu.

Ruská fanynka na čtvrtfinálovém zápase v jihokorejském Kangungu

Řada lidí kvůli klíčovému zápasu nešla do práce či do školy, utkání sledovali doma či v barech.

Zápas s největšími favority turnaje bylo možné sledovat i na velkoplošných obrazovkách na olympijských festivalech v Brně a Ostravě. Oba parky se otevřely už v 8.30, tedy deset minut před zahájením duelu na olympijských hrách v Koreji.