Hlavní obsah

Bývalý náčelník štábu Picek bude Vondrovým náměstkem

16. 8. 2012, 17:32 • Aktualizováno 16. 8. 2012, 18:06

Bývalý náčelník generálního štábu armády Vlastimil Picek se stane prvním náměstkem ministra obrany. Nahradí dosavadního náměstka Jiřího Šedivého, který bude od září velvyslancem České republiky při NATO.

Foto: Právo

Náčelník generálního štábu AČR Vlastimil Picek na místě nehody.

Článek

Picek se funkce ujme 18. září, do té doby opustí armádu a přejde do zálohy. ČTK to ve čtvrtek řekl mluvčí ministerstva obrany Jan Pejšek.

Picek za svou prioritu označil dokončení reforem v armádě.

Ministr obrany Alexandr Vondra v prohlášení zaslaném prostřednictvím svého mluvčího uvedl, že Picek se stává náměstkem v době, která je pro ministerstvo obrany náročná. "Spolupracuji s ním dva roky a vážím si jej kvůli jeho zkušenostem a tomu, co dokázal v uniformě. Je pro mne zárukou, že v novém civilním zaměstnání naváže na práci Jiřího Šedivého," zdůvodnil ministr Pickovo jmenování.

"Dokončení reforem v resortu obrany je klíčové pro jeho stabilizaci a budoucí fungování. Jsem rád, že se na tomto vývoji mohu podílet i v civilním životě," uvedl Picek.

Jeho předchůdce ve funkci Šedivý měl na starosti například vyjednávání o budoucnosti stíhacího letectva po skončení současného kontraktu na pronájem švédských gripenů. Prosazoval také nákupy přes alianční agenturu NAMSA, které podle něj ministerstvu šetří peníze. Picek nyní na jeho agendu naváže.

Reklama

Související témata:

Výběr článků