Hlavní obsah

BIS sledovala Zemanova poradce Nejedlého

22. 8. 2021, 9:16 • Aktualizováno 22. 8. 2021, 9:46

Bezpečnostní informační služba (BIS) sledovala Martina Nejedlého, ekonomického poradce prezidenta Miloše Zemana, píše server Neovlivní. Nejedlý uvedl, že o tom neoficiálně věděl. Sama tajná služba se k tomu nevyjádřila.

Foto: Právo

Prezidentův externí poradce Martin Nejedlý

Článek

Prezidentův poradce se dostal mezi monitorované osoby kvůli svým ruským kontaktům a také obchodním aktivitám, uvedl server Neovlivní. Informace získal server podle svých slov ze dvou na sobě nezávislých zdrojů z bezpečnostní komunity.

„Byl sledovaný. Jeho kontakty jsou středem zájmu kvůli bezpečnostním zájmům státu,“ sdělil podle serveru jeden ze zdrojů, který chce zůstat anonymní.

Petříček: Nejedlému diplomatický pas vzít nemůžu, o cestě do Moskvy chci vědět víc

Domácí

Nejedlý reagoval, že informace o sledování se dostaly i k němu. „Informace o zájmu BIS se ke mně donesly. Nemám to černé na bílém, nic jsem s tím tedy nedělal. Kromě toho, že jsem po své linii zabezpečil ochranu své partnerky a rodiny,” řekl.

Mluvčí BIS Ladislav Šticha se k věci nevyjádřil.

BIS by neměla fízlovat ústavní činitele, naznačuje Zeman možné provinění

Domácí

Prezident Zeman několikrát vyslovil své výhrady proti nyní pověřenému řediteli BIS Michalu Koudelkovi, šestkrát odmítl návrhy vlád na jeho povýšení do generálské hodnosti. V tomto týdnu navíc uvedl, že BIS by neměla „fízlovat” ústavní činitele. K nim nicméně Nejedlý nepatří.

BIS dál povede Michal Koudelka

Domácí

Reklama

Výběr článků