Článek
Index šťastných měst, každoroční seznam metropolí, v nichž jsou obyvatelé těmi nejspokojenějšími na světě, zveřejnil deník Daily Mail. Žebříček pravidelně vyhodnocuje řadu faktorů a zohledňuje potřeby obyvatel napříč věkovým spektrem.
Celkový počet bodů, určující, jak šťastné je dané město, je součtem hodnocení jeho veřejné správy, občanské angažovanosti, ekonomiky, zdraví, stavu životního prostředí a možností mobility.

Kodaňské nábřeží Nyhavn se datuje do 17. století a je jednou z nejoblíbenějších promenád města.
Nejšťastnějším městem se letos stala Kodaň, která získala celkem 1039 bodů. A že městu na štěstí jeho obyvatel opravdu záleží, dokazuje i skutečnost, že má vlastní Muzeum štěstí. Město je celkově centrem kultury, veřejné správy i ekonomiky v oblasti, dále se zasadilo o environmentální udržitelnost a a bezmála 70 procent jeho dopravy je šetrných k životnímu prostředí.
Stříbrnou příčku získal Curych s celkem 993 body štěstí. Největší město Švýcarska vyniká ekonomickou silou, vysokou kvalitou života i závazkem k udržitelnosti. Proslulé je také svými možnostmi ekologické dopravy a skvělým zdravotním systémem.
Třetí místo celkově a nejlepší umístění jako město mimo Evropu si odnáší Singapur. Dohromady 979 bodů obdrželo díky skvělým univerzitám, značné občanské angažovanosti a minimální míře nezaměstnanosti.

Brno je 176. nejšťastnější město světa.
Čtvrté je dánské město Aarhus a páté belgické Antverpy. Šesté místo putuje do jihokorejského Soulu, sedmé do švédského Stockholmu a osmé do tchajwanské Tchaj-peje. Devátý je německý Mnichov a desátý nizozemský Rotterdam.
Jak Praha, tak Brno se řadí do skupiny „bronzových měst“ s umístěním od 101. do 200. místa v žebříčku. Praha je 153. s celkem 620 body, z nichž nejlépe byla oceněna z hlediska veřejné zprávy, následně zdraví a poté i životního prostředí. Brno skončilo 176. s 582 body a z hlediska důvodů je na tom velmi obdobně jako Praha. Hůře dopadlo v ohledech ekonomiky a mobility.