Hlavní obsah

O bydlení na ostrůvku Rùm mají zájem stovky lidí

Novinky, Michael Švarc

O prázdninách začal drobný skotský ostrůvek Rùm pátrat po nových obyvatelích. A zájem o bydlení je docela značný, projevilo ho už přes 400 lidí z celého světa, ať už z Argentiny, USA, Austrálie nebo Španělska. Vyměnit život ve města za klidný venkov chce prý i množství Londýňanů, uvedl server Daily Mail.

Foto: Profimedia.cz

Ilustrační foto

Článek

Ostrov, jenž je součástí Vnitřních Hebrid, obývá asi třicítka lidí. Jsou na něm omezené pracovní možnosti i vyžití. Jak se zdá, potenciální rezidenty ani jedno neodrazuje. Poptávku ale Rùm ani zdaleka nedokáže uspokojit, protože jediná obydlená vesnice Kinloch nabízí jen několik málo prázdných domů.

Organizace Rum Community Trust, která inzerát na nové obyvatele zveřejnila, doufala, že se populace zdvihne na 60 lidí. Že se ozvou lidé i z Pákistánu či Indie, zřejmě nečekala.

Pravé místo k izolaci

Steve Robertson, který v organizace pracuje jako manažer rozvoje, uvedl, že je odezvou velmi potěšen. Vysoký zájem je možná i kvůli pandemii — v časech, jako jsou tyto, lidé přeci jen hledají poklidnou izolaci. „Pokud budou restrikce pokračovat, ostrov vám nabídne spoustu místa, pláže a útesy,“ uvedl.

„Myšlenka, že se zcela oprostíte od života, který máte, a přestěhujete se na malý ostrov, je zřejmě cosi přitažlivého. Někteří možná nezůstanou navždy, ale bude to pěkná část jejich životů,“ doplnil.

Organizace aktuálně prochází všemi žádankami a dobrých kandidátů je prý mnoho. Přednost samozřejmě dostanou menší rodiny nebo ti, kteří mohou podnikat i z ostrova a vnést tak do komunity přidanou hodnotu.

Někteří zájemci se dokonce nabídli, že by na Rùmu vybudovali další domy. „Musejí ale přesvědčit radu, že chápou strasti, které pramení ze života v malé komunitě. Ať už jste z Londýna, New Yorku či Glasgow, je to výzva,“ uzavřel Robertson.

Související témata:

Výběr článků

Načítám