Článek
Už příjezd podél pobřeží je impozantní. Z jedné strany se roztahuje přístav, z druhé strany se majestátně tyčí La Seu – katedrála. Začala se budovat roku 1230 na místě původní mešity a stavba trvala téměř pět staletí. Její vnější podobu ovlivnily neustále hrozící útoky pirátů, takže gotický chrám se svým mohutným opěrným systémem vypadá od moře spíše jako pevnost.

Katedrála v Palmě
Bloumání uličkami
Interiér se naopak tváří křehce. Žebrovou klenbu podpírají jen štíhlé sloupy, kaple po stranách skrývají většinou barokní oltáře, nad prostým oltářním stolem se v prostoru „vznáší“ fantasmagorický baldachýn s Kristem na kříži a svítilnami kolem dokola, dílo Antonia Gaudího, který se na rekonstrukci katedrály podílel.
Zvlášť působivý je chrám po ránu, kdy sluneční paprsky pronikající vitrážemi oken a rozet vytvářejí v pološeru nádherně barevné obrazce.

Lustr je dílem Antonia Gaudího.
Palma však nemá jen svou katedrálu. Je tu ještě Almudaina, původně maurská pevnost, kterou Jakub II. Aragonský přebudoval na honosný palác, v němž strávil posledních dvanáct let svého života, středověká burza La Lonja, přístav, arabské lázně a vlastně celé staré město, v jehož křivolakých uličkách se krásně bloumá.
Objevíte tu půvabná náměstíčka, kostely, starobylé šlechtické paláce, výstavné secesní domy, úžasnou tržnici, květinový trh…
Naprasklé olivy
Sedněte si na chvilku na zahrádku některé z mnoha sympatických kavárniček.
Objednejte si víno z oblasti Binissalem a k němu třeba olivy. Chtějte olives trencades čili ty naprasklé, a to úmyslně, aby lépe vstřebaly všechny chutě speciálního solného nálevu ochuceného fenyklem, citrónovou kůrou a bobkovým listem.

Malebné centrum
Možná stihnete zajet i na okraj města na hrad Bellver ze 14. století s kruhovým půdorysem, spojený s odděleně stojící věží, která měla sloužit jako poslední útočiště před případnými nepřáteli.
Nebo vás zláká muzeum světoznámého katalánského malíře Joana Miróa, jehož součástí je i umělcův ateliér a návštěvnické centrum.