Hlavní obsah

Francie byla loni nejnavštěvovanější zemí světa

31. 8. 2018, 16:27

Mezinárodní cestovních ruch v loňském roce opět lámal rekordy, když vzrostl meziročně o sedm procent, nejvíce od roku 2010. Počet příjezdů zahraničních turistů činil loni 1,32 miliardy, informovala o tom ve své nejnovější zprávě Světová organizace cestovního ruchu při OSN (UNWTO). A nejnavštěvovanější zemí světa vůbec byla Francie.

Foto: Profimedia.cz

Mont Saint Michel patří k hojně navštěvovaným místům ve Francii.

Článek

Počet zahraničních turistů ve světě stoupl loni o 84 miliónů oproti roku předchozímu a pokračoval už osmý rok v řadě v růstu. Největší nárůst zaznamenala loni Afrika, kde počty zahraničních turistů stouply o devět procent. V Evropě vzrostly o osm procent.

Nejnavštěvovanější zemí zahraničními turisty byla loni podle UNWTO Francie, kam zavítalo 86,9 miliónu turistů. Druhé místo držel její soused Španělsko s 81,8 miliónu zahraničních turistů a třetí byly Spojené státy americké, kam dorazilo 75,9 miliónu zahraničních návštěvníků.

Čtvrtá v žebříčku UNWTO byla loni Čína (60,7 miliónu) a pátá Itálie (58,3 miliónu turistů). Do první desítky zemí s nejvíce zahraničními turisty se dostala jediná latinskoamerická země — Mexiko, kam dorazilo loni 39,3 miliónu zahraničních turistů. Pro Českou republiku uvádí poslední ročenka UNWTO nejaktuálnější údaje za rok 2016, kdy podle ní přijelo do Česka 12,8 miliónu zahraničních turistů.

I letos pokračuje mezinárodní cestovní ruch v růstu, podle dosavadních údajů světové organizace cestovního ruchu vzrostly počty zahraničních turistů ve světě od ledna do dubna o šest procent. UNWTO je specializovanou agenturou OSN a sídlí v Madridu. Za zahraniční turisty považuje osoby, které překročí hranice jiné země a stráví v ní nejméně jednu noc. Do statistik nezahrnuje klienty okružních plaveb.

Reklama

Související články

Výběr článků