Hlavní obsah

Pohoda, teplo a zdraví. To opravdu důležité můžete mít doma

13. 12. 2017, 8:00
Novinky, Dana Novotná

Vlastní zázemí pro důkladné prohřátí těla po mrazivém dni nebo pro chvíle nerušeného relaxu a meditace v teple by chtěl snad každý z nás.

Foto: Archiv, .

Pobyt v infrasauně ocení Vaše tělo i hlava.

Článek

Realizovat plán domácího wellness vybavení nemusí přitom být nic náročného. Investice se navíc následně celoročně vrací nevyčíslitelnou hodnotou tělesného i psychického uvolnění, blahodárných účinků na zdraví a posílení tolik potřebné imunity organismu.

Wellness aktivity jako saunování nebo horká bublinková koupel ve vířivé vaně dokonale uvolňují svaly i mysl, detoxikují organismus, rovnoměrně rozptylují kožní tuk, mírní bolesti pohybového ústrojí, zlepšují funkci kardiovaskulárního systému, zpevňují a celkově zkvalitňují pokožku.

Foto: Mountfield, .

Vývoj moderních infrasaun počítá s nároky bytové architektury. Vyberete si tak snadno model, který nezabere příliš prostoru a ještě dobře vypadá.

Pro svou dostupnost a opravdu jednoduché zprovoznění jsou nejvyhledávanějším domácím wellness zařízením infrasauny. Právě s jejich instalací nebudete mít problém ani v nejmenších interiérech, např. v panelových bytech. Jak infrasauna funguje? Během 10-15 min od zapnutí dosáhne její interiér provozní teploty kolem 60 °C . Vaše tělo pak keramická nebo karbonová infračervená topidla prohřívají do hloubky až 4 cm. Takovou péči si užíváte přibližně 45 minut a neutratíte za to více než 5 Kč. Infrasaunu a její funkce totiž zajišťuje jediná elektrická zásuvka na 230 V.

Ve výbavě řady modelů je také ionizátor na čištění vzduchu, mp3/rádio přehrávač nebo chromoterapie – barva vnitřního LED osvětlení volitelná dle aktuální nálady. Společnost Vám v infrasauně může dělat kniha nebo podle velikosti kabiny také přátelé či rodina. Relax můžete vnímat opravdu všemi smysly díky vonným esencím a speciální wellness kosmetice.

Foto: Archiv, .

Finská sauna a tradiční saunovací procedura může být skvělou zábavou pro celou rodinu a ještě velmi praktickým prostředkem pro udržení zdraví a vitality.

Pro fanoušky té pravé skandinávské metody saunování v horkém vzduchu a páře jsou ale určeny finské sauny. U nich však počítejte s větší finanční investicí i potřebou důkladněji plánovaného umístění. Obvykle si pro finskou saunu lidé vyhradí prostor v zimní zahradě, posilovně nebo prostornější koupelně.

Elektrická kamna rozpalují zásobník lávových kamenů. Jejich poléváním se vzduch v kabině prudce ohřívá. Teploty se v různých výškových hladinách interiéru pohybují od 60 až nad 100 °C pod stropem. Takovou očistnou terapii horkem si bude vaše tělo užívat mezi 10-15 minutami a pak následuje jeho ochlazení studenou vodou. Takovou proceduru byste měli opakovat 2-3 krát po sobě.

Foto: Mountfield, .

Horká voda a proud bublinek si dopřejete i v mrazivých dnech. Dopřejte si takovou romantiku.

Dokonalý relax si po celý rok můžete užívat také díky vlastní vířivce. O vaše tělo se v ní postará proud horké vody a bublinek. Velmi rychle pocítíte úlevu od ztuhlého svalstva i stresu. Dočkáte se nejen masáže, ale skvěle se tak můžete naladit na kvalitní spánek nebo naopak příjemně aktivovat před pracovním dnem. Skořepinu ze speciálně vyvíjených akrylátů zapustíte do podlahy terasy nebo terénu zahrady, popř. ji zasadíte do opláštění.

Foto: Intex, .

Zahradní party nebo večer na terase oživí zábava v nafukovací vířivce. Takové uvolnění si můžete dopřát doslova kdekoliv.

Na trhu si vyberete model pro 2-6 osob s designem vhodným pro prostředí vany a samozřejmě také s odpovídající výbavou. Moderní technologie vířivek se mohou kromě čištění vody a jejího proudění tryskami starat také o celkovou atmosféru např. LED osvětlením nebo zabudovaným audio systémem. Zážitek z pobytu v bublinkách si ale můžete užít i v nafukovací vířivce. Tu snadno zprovozníte a stejně jednoduše i přemístíte opravdu kamkoliv.

Reklama

Související články

Výběr článků