Hlavní obsah

Ve sprše můžete relaxovat každý den

3. 8. 2022, 8:18

Náročný den anebo nesnesitelné vedro si žádají spolehlivé uvolnění. Stačí odpočinek v proudu vody. Pomůže rychlá sprcha, pomalá hudba a voňavé měkké ručníky. Aby sprchování byl zážitek, je třeba mít dostatečný prostor, zkrátka komfortní sprchový kout.

Foto: Sanela

Elektronické ovládání sprchy reaguje na hlavovou i ruční sprchu, obě lze použít současně. K vypnutí vody dojde po uplynutí nastavené doby.

Článek

Odborníci radí: vybírejte si vždy tu největší velikost sprchového koutu, kterou si můžete dovolit. Ta je samozřejmě dána velikostí koupelny.

V nabídce jsou i chytrá řešení pro menší koupelny, kdy sprchový kout nezabírá tolik místa, ale přitom neztrácí nic na pohodlí.

Kam s ním?

Důležité je samotné umístění sprchového koutu v prostoru. Vybrat lze klasické čtvercové nebo čtvrtkruhové kouty, ale praktické jsou i sprchové stěny. Nabízejí pestrou variabilitu, lze je výborně přizpůsobit i atypickým prostorům.

Oblíbená je tzv. walk-in varianta s volným, otevřeným průchodem, ale i sprchové dveře instalované do niky.

Vnímejte sprchu jako designový kousek, který má ladit s ostatním vybavením koupelny. Přemýšlejte o tvaru, materiálech (možné je rámové či bezrámové provedení).

Vanička, nebo dlažba?

Sprchové vaničky jsou stále nejrozšířenější variantou, výhodou je, že nemusíte stavebně zasahovat do podlahy. Mnozí se pouštějí do instalace sami. V takovém případě opravdu věnujte velkou pozornost každému kroku v montážním návodu, který je dobré mít stále při ruce.

Podstatné je mít také zkontrolované stěny, které musejí být rovné, aby zajistily správnou přilnavost konstrukce.

Foto: Jika

Oblíbené jsou i sprchy, kdy speciální stěny Pure lze poskládat do několika podob, aby byl perfektně využit prostor v koupelně. Bezpečnostní sklo o tl. 8 mm musí být precizně zasazeno do dostatečně pevné konstrukce.

Jestliže se rozhodnete pro variantu instalace na dlažbu, bez odborníka se neobejdete. Hlídejte si vyspádování a umístění sprchového žlabu tak, aby voda správně odtékala a nebyla v celé koupelně.

Funkčnost ovlivní otevírání dveří
Sprchový kout je každý den v provozu a jak s ním budete spokojeni, závisí právě na kvalitě samotných dveří. Systém otevírání, jejich materiál a rámová konstrukce jsou podstatné. Nejrizikovějším je tzv. posuvný systém dveří. Šetří sice místo v koupelně, ale pojezdy se hůře čistí a mohou se i zadrhávat. Při výběru dveří se proto vždy zaměřte hlavně na kvalitu posuvného systému. Jestliže jde o kolečkové pojezdy, zkontrolujte velikost koleček a jejich materiál. Kolečka by měla mít v průměru 2 cm a být osazena bezúdržbovými ložisky.

Napište nám

Postavili jste nový dům, rekonstruovali byt anebo máte hezky zařízenou zahradu a rádi byste se ostatním čtenářům pochlubili a inspirovali je?

Napište nám do redakce na adresu bydleni@novinky.cz, připojte pár průvodních vět a několik snímků vašeho díla.

Reklama

Související témata:

Související články

Doplňky v koupelně vnímejte jako šperk

5. 5. 2022, 8:25

Koupelnové doplňky dotvářejí styl, jsou poslední tečkou při zařizování koupelny. Zamyslete se nad jejich materiálem, tvarem, barvou. Volte je ve shodě...

Koupelnu trápí nejen vodní kámen

16. 6. 2022, 8:16

Koupelna je denně v provozu, a proto si zaslouží speciální péči. Zvláště pokud žijete v oblasti s tvrdou vodou a vodní kámen se na povrchu sanity a baterií...

Výběr článků