Hlavní obsah

Kvůli dítěti hledali nový domov, stěhování stihli těsně před porodem

31. 8. 2016, 9:48

Hledání většího bytu a stěhování z menšího v pražských Vršovicích odstartovalo až Evino těhotenství. Blížící se radostná událost přiměla Evu a Jirku k intenzivnějšímu sledování nabídky developerských projektů. Netrvalo dlouho a nalezli svůj nový domov v Hodkovičkách, který si hned zamilovali.

Foto: www.modernibyt.cz

Nábytek v obývacím pokoji je zhotovený na míru danému prostoru z MDF desky lakované do vysokého lesku, televizní stolek je podsvícený LED diodami.

Článek

Prioritou byla klidná lokalita v příjemném prostředí. V tomto novém areálu pěti domů si majitelé prohlédli více bytů, ale právě zde se hned cítili jako doma.

Je hodně světlý a dobře situovaný vůči světovým stranám. Prostor devadesát metrů čtverečních řešený jako 4 + 1 se dvěma komorami a terasami 10 m2, sklepem a garážovým stáním se jevil jednoznačně perspektivní pro rodinu se dvěma dětmi, které plánují.

Foto: www.modernibyt.cz

Pohodlné sezení zajišťuje pohovka Kivik (Ikea) v šedivém odstínu, která rafinovaně skryje i nějaký ten chloupek černobílého domácího mazlíčka - kocoura. Celek doplňuje malý stolek Blossom (Kare).

„Líbila se nám i dobrá dopravní obslužnost a blízkost školy. Je tady opravdu krásně, ticho a klid. Jsme tu jako na vesnici, přitom autobusovou zastávku máme téměř před domem,“ vysvětluje Jirka.

Oba oceňují praktičnost, jednoduchost, funkčnost a preferují světlé barvy. Nepotrpí si na žádné zdobné detaily. Takto znělo zadání pro designérku Martinu Pištělákovou (jež se na realizaci podílela spolu s kolegyní architektkou Martinou Bartalošovou), kterou pro zvelebení bytu přizvali.

Její práci sledovali na internetu i v pořadu Jak se staví sen. Líbilo se jim, co dělá, jak je akční a také zapálená pro věc. Nejprve plánovali jen konzultaci, ale došlo na víc.

„Ušetřila nám spoustu času a rozhodně vše udělala lépe, než bychom kdy dokázali my,“ pochvaluje si Eva.

Foto: www.modernibyt.cz

Krok za krokem

Partneři nejprve zrealizovali obývací pokoj s kuchyní a pak se rozhodli s pomocí designérky upravit celý byt. Termín porodu se však nezadržitelně blížil a bylo třeba se stěhovat. Protože se práce místy vlekla, pracovnu, komoru a dětský pokoj odložili na později.

Foto: www.modernibyt.cz

Čiré plastové židle Tobias z Ikey prostor odlehčují a na rozdíl od čalouněných statečně odolávají i kočičím drápkům.

Foto: www.modernibyt.cz

Kuchyň zhotovená podle návrhu designérky Martiny Pištělákové je vybavena vestavnými spotřebiči v bílé barvě. Trouba je součástí velkého barového pultu. Chladnička je však umístěna v přiléhající komoře, kterou si majitelé velmi pochvalují.

Do nového domova se nakonec mladý pár přestěhoval čtyři dny před porodem. Dispozičně sice interiér neměnili, ale bylo třeba předělat elektřinu. Toužili po dostatku úložných prostorů, velké pracovní a odkládací ploše v kuchyni a Eva snila o barovém pultu s židlemi.

Foto: www.modernibyt.cz

Na podnět Martiny je interiér zajímavě doplněn fotografiemi Jirky, které si partneři sami zvolili. Fotografie natištěná na sklo vyplňuje zadní stěnu kuchyňské sestavy nábytku, zdobí stěnu jako obrazy a tvoří i posuvnou součást nábytkové stěny v obývacím pokoji.

Foto: www.modernibyt.cz

Ložnice je vybavena vestavnými skříněmi na míru a dominuje v ní bíle lakované lůžko Věra větších rozměrů z masivního dubu.

Foto: www.modernibyt.cz

Jirkovy fotografie zdobí také ložnici v jemných pastelových tónech s převládající bílou barvou.

„Kuchyňská linka je skvěle vymyšlena. Můžeme využít každičký kousek prostoru, i ten, který bychom jinak považovali za zcela nefunkční,“ sděluje Eva a ukazuje rafinovaná řešení. „Velmi praktická a příjemná jsou svítidla, která můžeme ovládat stmívači.“

Ložnici řešili až v druhé etapě a přáli si, aby ladila s celkovým konceptem bytu.

Foto: www.modernibyt.cz

Koupelna byla součástí developerského projektu. Je vybavena kvalitní smaltovanou vanou Kaldewei a dvěma umyvadly. Namíru je zhotoven pouze nábytek v jemném béžovém odstínu.

S ohledem na Jirkovu výšku pořídili lůžko větších rozměrů. „Prvně v životě mám zcela odpovídající postel,“ libuje si Jirka a těší se na pracovnu, kam plánuje umístit svoji sbírku starých map.

„Žije se nám tady opravdu krásně a jsme moc spokojení,“ tvrdí šťastný pár svorně.

Ing. arch. Martina Bartalošová a Martina Pištěláková
Svoji práci máme rády, děláme ji upřímně, čestně a srdcem. Nemáme svůj vyhraněný styl, snažíme se ho najít u každého našeho klienta a navrhnout interiéry tak, aby byly vkusné, stylové a správně řešené. Naše práce nekončí jen u návrhů interiérů, ale provázíme celým průběhem proměny až po zdárnou realizaci. Jsme a chceme být pro naše klienty „parťáky“, o které se mohou opřít.

  Lenka Saulichová, www.modernibyt.cz

Reklama

Související témata:

Výběr článků