Článek
Interiér slavného Tančícího domu si můžeme prohlédnout v Praze. Dominují mu strohé linie a sklo. Na zařizování interiéru se částečně podílela i architektka Eva Jiřičná. Z prostoru restaurace je krásný výhled do města.
Křivky zkrášlily i interiér londýnského letního Serpentine Gallery Pavilionu. Procházející se mohli posadit na schodech větších rozměrů.

Před nepřízní počasí chránil hosty masivní baldachýn.
Některé interiéry působí spíš jako sochařské dílo. Tak je tomu například u interiéru DZ Bank. Atrium se skleněnou střechou slouží jako prostor pro konference a jiné události. Architekt se ani u interiérů nenechává svazovat čistou funkčností, ale stejný důraz klade i na vizuální stránku prostoru.

Interiér berlínské pobočky DZ Banky.
Slavný architekt Frank O. Gehry, držitel prestižní Pritzkerovy ceny, má zálibu v organicky ladných liniích. Řada Gehryho staveb tak má nepravidelné tvary, které se pak promítají i do interiéru. I v Guggenheimově muzeu v Bilbau jsou některé prostory oblé a křivolaké.

Guggenheimovo muzeum v Bilbau ve Španělsku má nevšední oblé stěny.
Architekt se nebojí navrhovat velkorysé monumentální interiéry s vysokými stropy a často pracuje s vlnitým plechem, který uplatňuje jak v interiéru, tak i v exteriéru. Malby a umělecká díla na stěnách tak mnohem lépe vyniknou.

Pro muzeum byly navrženy speciální kovové stěny.
Architekt Frank Gehry už navrhl celou plejádu moderních staveb. Mezi nejznámější patří Guggenheimovo muzeum v Bilbau, Walt Disney Concert Hall v Los Angels, stavba New York by Gehry, Millenium Park v Chicagu, Tančící dům v Praze i hotel Marques de Riscal ve Španělsku.

Ameriský čtyřiaosmdesátiletý architekt Frank Gehry.
Gehryho baví nejen navrhování staveb, ale i design interiérů i nábytku. Jeho stavby často působí spíš jako sochařské dílo s postmoderními tvary. I díky tomu je považován za jednoho z nejuznávanějších architektů 20. století.