Hlavní obsah

Malou koupelnu zrekonstruovali levně, vešla se vana i sprchový box

7. 4. 2014, 6:08
Novinky, nes

O tom, že i v malé koupelně lze kouzlit s prostorem, se nás rozhodl přesvědčit pár z Police nad Metují. Na počátku letošního roku Radek a Lenka koupili dům, který vyžadoval určité úpravy. Jako první přišla na řadu právě zmiňovaná koupelna, v níž byla původně jen vana. Nově je ve stejné místnosti nejen vana, ale i sprchový box, umyvadlo a dvě skříňky.

Foto: archiv rodiny (8x)

Původní podoba koupelny

Článek

Dům je starý pětadvacet let. A tak není divu, že některé jeho části volají po renovaci, nebo alespoň po změně. Vzhledem k tomu, že mladý pár hodlá brzy založit rodinu, jako nejakutnější se ukázala být změna dispozice koupelny, která měla - a stále má - pouhých 214x185 cm.

Foto: archiv rodiny

Plochý radiátor byl jedním z předmětů, jichž se majitelé při proměně koupelny zbavili.

Majitelé tedy vzali tužku a papír a začali malovat různé varianty toho, jak by mohla nová koupelna vypadat. Když byl plánek jaksepatří hotov, zajeli do hobbymarketu a vybrali novou dlažbu, obklady a sanitární doplňky.

Foto: archiv rodiny

V původním uspořádání byla vana umístěna v pravém zadním rohu.

Demontáž starého vybavení koupelny, otlučení původních obkladů, vybourání vany a tzv. hrubou zedničinu zvládl Radek sám. Podrovnání zdí a nové obložení však již raději svěřil profesionálnímu zedníkovi.

Foto: archiv rodiny

Staré obklady si majitel zvládl otlouci sám, stejně tak vyboural i vanu.

Mladí majitelé se rozhodli pro rohovou vanu o velikosti 120x120 cm, kterou umístili do levého rohu pod okno. Tím si uvolnili pravý roh, do nějž se hezky vešel sprchový box o rozměrech 90x90 cm. Ke vstupním dveřím pak přemístili umyvadlo, pod nějž ještě umístili skříňku. Druhá skříňka, zrcadlová, zaujala své logické místo nad umyvadlem.

Foto: archiv rodiny

Nová koupelna v nových barvách

Radek s Lenkou rovněž v koupelně vyměnili otopné těleso. Původní deskový radiátor odstranili a místo něj instalovali "žebřík", který malou místnost, do níž ještě v jedné části zasahuje komín (90x50 cm), snadno vytopí.

Foto: archiv rodiny

Do koupelny se vešla nejen vana, ale i sprchový box.

Je zřejmé, že při plánování prostoru koupelny majitelé museli počítat doslova s každým milimetrem, aby se jim do ní podařilo vměstnat jak vanu, tak sprchový box a zároveň se v ní dalo volně pohybovat.

Foto: archiv rodiny

Vana se přesunula do levého roku, více pod okno.

"Z výsledku jsme oba nadšení a snad se i jiní lidé inspirují," napsal nám v průvodním mailu pan Radek, který celkové náklady na veškeré práce a nákup vybavení odhadl na 40 000 korun.

Foto: archiv rodiny

Umyvadlo je usazeno na skříňce a druhá, zrcadlová skříňka je nad ním.

Reklama

Související témata:

Související články

Jak rekonstruovat koupelnu suchou cestou

24. 2. 2014, 9:31

Staré panelákové jádro se časem nejen deformuje, ale také bývá zdrojem plísní. Každá koupelna po dvaceti letech používání volá po rekonstrukci. Ať už při ní...

Výběr článků