Hlavní obsah

Vietnamská automobilka VinFast odeslala první elektromobily zákazníkům v USA

26. 11. 2022, 14:06

Vietnamský výrobce elektromobilů VinFast ve čtvrtek odeslal první dodávku svých vozidel do Spojených států. Završil tak pětiletou snahu vytvořit ve Vietnamu centrum výroby automobilů pro Severní Ameriku a Evropu. První auta mají být předána zákazníkům do konce prosince, oznámila automobilka. Spojené státy jsou jejím prvním vývozním trhem, uvedla agentura Reuters.

Foto: Reuters

VinFast VF e35 na losangeleském autosalonu. Vpravo Michael Lohscheller, generální ředitel automobilky

Článek

Část z odeslané dodávky elektrických SUV VF 8 obdrží americká služba Autonomy. Většina odeslaných elektromobilů je ale určena pro maloobchodní prodej. Druhou dodávku vozů plánuje firma odeslat do USA zhruba v lednu.

VinFast má také v plánu postavit závod na výrobu elektromobilů v Severní Karolíně. Nyní čeká na konečné schválení místními úřady. Firma předpokládá, že by mohla zahájit výrobu v továrně v červenci 2024.

VinFast minulý týden uvedl, že společnost Autonomy si objednala 2500 elektromobilů. Celkem má z celého světa objednávky na téměř 65 000 vozů a očekává, že do roku 2026 bude ročně prodávat 750 000 elektromobilů.

VinFast je první vietnamskou automobilovou značkou a je součástí konglomerátu Vingroup. Zakladatelem a největším akcionářem je nejbohatší Vietnamec Pham Nhat Vuong. Automobilka má už pobočky v USA, Kanadě, Německu, Francii a Nizozemsku a v lednu oznámila, že plánuje výstavbu výrobního závodu v Německu.

Vietnamský VinFast představil dva elektromobily na autosalonu v Los Angeles

AutoMoto

Reklama

Související témata:

Výběr článků