Hlavní obsah

V USA se v květnu prodalo nejvíce aut za posledních sedm let

4. 6. 2014, 9:50

Prodej nových automobilů ve Spojených státech v květnu třetí měsíc po sobě výrazně rostl a jeho celoročně přepočtené tempo se dostalo na nejvyšší úroveň za více než sedm let.

Foto: Cadillac

Článek

Podle propočtu agentury Reuters se odbyt v meziročním srovnání zvýšil o 11,3 procenta na více než 1,60 miliónu vozů. Výzkumná firma Autodata vypočítala, že květnový prodej v přepočtu na celý rok dosáhl 16,77 miliónu, což byla úroveň, na které byl trh naposledy v únoru 2007. V dubnu se odbyt v USA zvýšil o osm procent na celoroční tempo 16,04 miliónu.

Největší americká automobilka General Motors (GM) prodala minulý měsíc téměř 285 000 osobních a lehkých užitkových vozů, což bylo 12,6 procenta nad úrovní loňského května a vysoko nad odhady analytiků. Ukázalo to, že rekordní jarní počty vozů, které GM svolala do servisů, neměly na zájem o její nové automobily větší vliv.

Ford zvýšil odbyt o tři procenta. Chrysler, který patří italské skupině Fiat, oznámil nárůst o 16,7 procenta, což pro tuto firmu znamenalo nejlepší květen za sedm let. Vesměs ještě lépe si na americkém trhu vedli velcí japonští výrobci.

Reklama

Související témata:

Výběr článků