Článek
Turecké ministerstvo dopravy se pochlubilo otevřením prvního úseku tzv. zpívající/hrající silnice v zemi, která by měla rozptýlit řidiče a přispět tak k většímu bezpečí na cestách.
Zpívající úsek se nachází na dálnici Nallihan-Beypazari nedaleko hlavního města Ankara a řidiči ho snadno poznají podle přerušovaných úseků bílých čar vedle krajnice v pravém pruhu. Při jízdě koly po těchto čárách konstantní rychlostí 100 km/h pak posádka vozu uslyší melodii W.A. Mozarta, známou jako Turecký pochod.
Tzv. zpívající (hrající) silnice fungují na jednoduchém principu vibrací, které vznikají najetím kola na drážky vyfrézované do silnice. Rozestup mezi drážkami určuje frekvenci, vibrace se přenáší do karoserie i kabiny a výsledkem je melodie. Aby však zněla čistě, musí jet vůz předem určenou rychlostí.
Princip těchto drážek se většinou využívá jako bezpečnostní prvek, zejména na krajnici dálnic, aby v případě mikrospánku došlo k probuzení řidiče. Stále častěji se však objevují také jako turistická atrakce.
Podobné typy silnic najdeme i v USA, Japonsku, několika evropských státech a nedávno byla první otevřena také v Číně. I v roli turistické atrakce přitom tyto silnice stále plní roli bezpečnostního prvku, neboť nutí řidiče dodržovat určitou rychlost a předcházejí mikrospánku.