Hlavní obsah

Takto má vypadat kompaktní BMW v roce 2040. Koncept je zcela recyklovatelný

9. 9. 2021, 13:24

Domácí automobilka na mnichovském autosalonu ukazuje koncept „i Vision Circular“. Předpovídá podobu kompaktních vozů BMW po roce 2040. Je designovým cvičením, ale také ukázkou udržitelných technologií.

Koncept BMW i Vision CircularVideo: BMW

 
Článek

Čtyřmístný hatchback je samozřejmě elektromobilem, má tedy minimální převisy karoserie a relativně dlouhý rozvor náprav. Typické ledvinky v přídi jsou tentokrát vyvedené do šířky a patří do nich i integrované světlomety.

Záď je kulatá a svým bohatým prosklením jako kdyby odkazovala na aktuální model i3. I boční část vyniká prosklením. Je zakončeno klasickým Hofmeisterovým záhybem, jenž k BMW patří.

V rámci snahy o dosažení klimatické neutrality bylo při návrhu použito co nejméně dílů. Všechny jsou pak recyklované a znovu zcela recyklovatelné.

„Tyto materiály, jako je sekundární hliník a sekundární ocel, lze získat recyklací odpadního materiálu a následně je znovu použít. V současné době se při výrobě vozidel BMW Group používá v průměru téměř 30 % recyklovaných a znovu použitých materiálů. Takový přístup má toto číslo postupně zvýšit až na 50 procent,“ zní v prohlášení automobilky.

Módní návrhář nechal v novém Mini jen to nezbytné

AutoMoto

Dokonce i baterie s pevným elektrolytem je vyrobena „téměř výhradně“ z recyklovaných materiálů a má být 100procentně recyklovatelná.

Vůz se pak například zcela obejde bez vnějšího lakování, kůže a chromu. Místo laku má hlavní část karoserie vyrobenou z druhotného hliníku se světle zlatou eloxovanou povrchovou úpravou.

Reklama

Související témata:

Výběr článků