Hlavní obsah

Škoda propojí svá auta se zařízeními na platformě Android

27. 6. 2014, 16:25

Automobilka Škoda Auto v budoucnu umožní propojení mobilních zařízení s operačním systémem Android s elektronikou svých automobilů. Novou službu bude moci nabídnout poté, co se stala členem Open Automotive Aliance (OAA), která sdružuje světové výrobce automobilů, internetovou firmu Google a producenty elektroniky.

Foto: Škoda Auto

Článek

Android je nejrozšířenější operační systém pro mobilní zařízení, jako jsou chytré telefony nebo tablety. Cílem aliance je atraktivní a bezpečná integrace koncových přístrojů s Androidem do automobilů.

"Partnerství s Open Automotive Alliance nám umožní nabídnout v našich vozech atraktivní internetové aplikace na bázi operačního systému Android. V zájmu zákazníka tak posouváme téma automobilové konektivity na vyšší úroveň," uvedl šéf techniky ve Škodě Auto Frank Welsch.

Aliance založená teprve letos v lednu

OAA definuje rozhraní Android Auto jako standard pro integraci přístrojů s operačním systémem Android do palubní sítě vozidla. Propojení chytrých telefonů a tabletů s informačním a zábavním systémem automobilu umožňuje rychlé a jednoduché zobrazování obsahu z chytrého telefonu prostřednictvím informačního a zábavního systému vozidla.

Open Automotive Alliance byla založena v lednu 2014. Zakládajícími členy jsou kromě Googlu automobilky Audi, General Motors, Honda, Volvo nebo výrobce čipů Nvidia. Členství tento týden oznámila i automobilka Seat.

Reklama

Související témata:

Výběr článků