Hlavní obsah

Škoda Karoq vznikne jako kabriolet, studentské auto bude plně funkční

4. 5. 2018, 14:00
Novinky, maž

Studenti mladoboleslavského Středního odborného učiliště automobilky Škoda posledních pět let vytvářejí zajímavé úpravy stávajících automobilů. Letos přestavuje 23 studentů Škodu Karoq na kabriolet.

Škoda Karoq kabriolet - studentský automobilVideo: Škoda Auto

 
Článek

Musí to být fascinující. Vezměte si, že vám je šestnáct sedmnáct let a baví vás auta. Nu a v rámci výuky můžete pracovat na skutečném, funkčním autě. A ještě vám s tím radí odborníci přímo z vývoje. Škodovácké učiliště už popáté připravuje upravenou škodovku.

Po elektrické bugině, pick-upu nebo kupé na bázi modelu rapid půjde tentokrát o kabriolet postavený z karoqu, menšího z SUV nabízených Škodou. Délka vozu se nemění (4382 milimetrů), stejná zůstala i šířka (1811 mm) a rozvor náprav (2638 mm).

Foto: Škoda Auto

Škoda Karoq kabriolet - studentský automobil

Foto: Škoda Auto

Škoda Karoq kabriolet - studentský automobil

Vzhledem k tlumičům převzatým z vozu Octavia RS se snížila světlá výška vozu. Z něj pochází i výfuková soustava, která produkuje mnohem říznější zvuk než v sériovém provedení.

„Po odstranění střechy bylo nutno upravit dveře. Kompletně přepracována byla zadní část vozu včetně pátých dveří, které museli žáci nově navrhnout a vyrobit. Vzhledem ke změnám na karoserii musel být upraven i výfukový systém. Nového designu se dočkaly i sloupky A a B. Výrazné změny budou k vidění na předním i zadním nárazníku,” uvedl Pavel Jína z tiskového oddělení automobilky.

Studentské auto bude plně funkční: pod kapotou je benzínový čtyřválec o objemu 1,5 litru. Studenti na automobilu pracují od října 2017. Kompletně hotový bude začátkem června.

Foto: Škoda Auto

Škoda Karoq kabriolet - studentský automobil

Reklama

Související témata:

Výběr článků