Hlavní obsah

První SUV od Aston Martinu ukazuje interiér

7. 11. 2019, 9:43
Novinky, fra

Už zanedlouho se představí nové luxusní SUV Aston Martin DBX. Automobilka na něj láká už neuvěřitelně dlouho. Po zatím pár nezřetelných fotografiích a videích se konečně objevuje fotka, která je jasná a zřetelná – interiér.

Foto: Aston Martin

Aston Martin DBX

Článek

Napínání zákazníků před začátkem prodeje je dnes velmi obvyklé. Aston Martin to ale dotáhl do extrému. Od konceptu DBX k sériové podobě uplynuly už čtyři roky, a i když značka chvíli mlžila, že tohle auto nevyrobí, nakonec musela s pravdou ven. Vyrobí, a dokonce pro auto připravila novou hliníkovou platformu, takže historky o váhání nad výrobou nakonec vyzněly poněkud lacině.

Aston Martin DBX může být přizpůsoben pro psy i pušky

AutoMoto

První fotografie interiéru ukazuje, že tady si dala značka opravdu hodně záležet. Však také musí pořádně zaujmout zákazníky, kteří by jinak přešli třeba k Bentley nebo německým značkám. Zase je tu interiér ve stylu GT – sportovní (hlavně sedadla), elegantní a luxusní. Žádná moderna. Prostě sázka na jistotu, a hlavně na vkus movitých zákazníků.

Aston Martin DBXVideo: Aston Martin

Je vidět velký digitální přístrojový štít za volantem a velký displej infotainmentu. Velmi efektní je ohromné střešní okno, které patrně nebude posuvné. Všude jsou velmi luxusní materiály jako kůže, kov a dřevo.

Škoda poodhaluje interiér nové Octavie, designové skici potvrzují nejen zvláštní volant

AutoMoto

Ovšem nezapomnělo se ani na praktičnost, takže třeba do přihrádky ve středové opěrce se vejde lahev o objemu 1,5 litru. Značka také hodně sází na prostor na zadních sedadlech. Uvidíme, kdo bude mít větší – Bentley, nebo Aston Martin?

Foto: Aston Martin

Maskovaný prototyp Astonu Martin DBX se prohání velšskými lesy

Ještě připomeňme, že tohle auto bude vůbec poprvé poháněno dvojitě přeplňovaným osmiválcem AMG o výkonu 405 kW a točivém momentu 700 N.m. Od Mercedesu bude pocházet i osmistupňový automat. Podvozek pak bude vzduchový a půjde jej nastavovat v rozmezí 75 mm. Cena by měla začínat na 4,9 milionech korun.

Reklama

Související články

Vůz Jamese Bonda se prodal za 149 milionů

16. 8. 2019, 17:40

Jeden z nejslavnějších filmových automobilů všech dob, Aston Martin DB5 agenta 007 Jamese Bonda, byl prodán v aukci na automobilovém týdnu v kalifornském...

Výběr článků