Hlavní obsah

Jako když vypnete zvuk. Rakušané testují závodní Škodu Fabia na elektřinu

1. 1. 2021, 11:12
Novinky, Milan Lažanský

Společnost Kreisel Electric testuje plně elektrický rally speciál postavený na základech Škody Fabia Rally2 Evo.

Foto: Škoda Auto

Škoda Fabia R5 (2015)

Článek

Svět rally má fanoušek spojený s rámusem, který vydává blížící se speciál. Tehdy dav v zatáčce zpozorní a průjezd bývá díky práskáním výfuku ještě efektnější. Ne tak u elektromobilů, které si svou cestu do světa automobilových soutěží rovněž nacházejí. Ať už s tovární podporou, jako třeba v případě Opelu Corsa-e Rally, ale i v rukou soukromníků.

Video od německého magazínu Rallye ukazuje speciál nazvaný Fabia RE-X1. V současné chvíli mají tvůrci, kteří nemají nic společného s mladoboleslavským továrním týmem, k dispozici dva vozy, které podstupují finální fáze testování. Auto má podle zákulisních informací na každé nápravě elektromotor o výkonu 170 koní.

Bude rallye tichá? Opel představuje soutěžní speciál na baterky

AutoMoto

Podle informací německého magazínu má právě Kreisel Electric spolu s rovněž rakouskou společností Stard tlačit na pořadatele zdejších automobilových soutěží, aby bylo možné tyto elektrické prototypy zařadit na startovní listinu závodů v roce 2021. Během tohoto roku se chtějí vývojáři soustředit na testování a zjistit, nakolik je možné absolvovat klasickou rally trasu pro spalovací motory, včetně nabíjení.

Reklama

Související témata:

Výběr článků