Hlavní obsah

Hondu Civic Type R můžete mít i bez obřího křídla. Hot-hatch má dvě nové varianty

20. 2. 2020, 13:52

Automobilka Honda se rozhodla rozšířit nejostřejší verzi Civicu o další dva stupně výbavy. Mimo běžného GT přibyly Limited Edition a Sport Line. Zatímco první bude silnější esencí původního modelu, druhá přichází s rozumem a cílí na konzervativce.

Foto: Honda

Honda Civic Type R

Článek

Oznámení o novém a přepracovaném Civicu Type R přichází jen pár týdnů poté, co Honda představila facelift standardního hatchbacku. I proto je na autě plno změn. Uhlazenější přední nárazník, přepracované přední světlomety nebo větší otvory pro sání vzduchu.

Zmodernizovaná Honda Civic míří na český trh. Je levnější

Nový Civic Type R navíc dostal větší kola, nové, výkonnější brzdy, adaptivní tlumiče a rovněž inženýři zapracovali i na interiéru, infotainmentu a různých jízdních nastaveních. Největší změna ale tkví ve variabilitě modelu. Nově bude totiž ostrý hatchback možno získat hned ve třech různých provedeních.

Foto: Honda

Honda Civic Type R GT

Mimo standardu, který nese název GT, si nově budou moci zákazníci objednat Limited Edition. Honda pak slibuje, že se bude jednat o čistou esenci ostrého hatchbacku v jeho nejlepší podobě. Má být ještě dynamičtější a extrémní. Vznikne ale pouhých 100 kusů.

Výbava Limited Edition se zaměřila především na okruh. Type R v ní má nová 20“ kola s pneumatikami Michelin Cup 2, exkluzivní lak Sunlight Yellow, červený interiér se sedačkami z Alcantary a štítek s produkčním číslem vozu.

Mimo to ale chybí infotainment nebo klimatizace, takže Honda ušetřila 47 kg oproti verzi GT. Pod kapotou je pak standardní čtyřválcový motor 2,0 litru s výkonem 320 koňských sil a točivým momentem 400 Nm. Z 0 na 100 km/h akceleruje auto za 5,7 sekundy. Prodej začne v létě 2020, kdy Honda oznámí i cenu limitované edice.

Foto: Honda

Honda Civic Type R Limited Edition

Druhou, podstatně masověji postavenou výbavou je verze Sport Line, která má za cíl přilákat i umírněnější motoristy. Její hlavní devízou má být fakt, že karoserie nebude tak nápadná a okázalá, a proto ze zadní části zmizel třeba typický obří spoiler. Výbava zahrnuje třeba 19“ kola, větší odhlučnění kabiny, černá sportovní sedadla s červeným obšitím nebo volant z Alcantary. To vše při zachování standardního výkonu.

Nová Honda Jazz přijíždí výlučně jako hybrid

Všechny nové modely Type R budou mít také možnost využívat inovativní systém LogR. Analyzuje jízdní data a poté je sdílí s aplikací, kterou má řidič v telefonu. Vidí tak, jak rychle jel, jak využíval maximální výkon nebo kde na trati udělal chybu. Rovněž řidiči počítá jeho skóre, díky čemuž se může zlepšovat.

Reklama

Související články

Výběr článků