Hlavní obsah

Největší exot na autosalonu v Ženevě? Hlásí se supersport ze Srí Lanky

20. 2. 2020, 11:11

Neznámá automobilka z malého ostrova chce v březnu v Ženevě představit supersport s velmi slibnými parametry. Firma se jmenuje Vega Innovations a ostrov je místem, které si s auty spojí málokdo - Srí Lanka.

Foto: Vega Innovations

Vega EVX

Článek

S čím máte spojenou Srí Lanku? S blízkostí Indii? S čajem? Ať to je cokoliv, troufneme si tvrdit, že supersportovní auta to nejsou. Přesto právě odtamtud pochází firma Vega Innovations, která na ženevském autosalonu zkraje března představí elektrický supersport EVX.

Foto: Vega Innovations

Vega EVX

Po vizuální stránce mu nechybí vůbec nic. Je placatý, má vypouklé přední blatníky a připomíná tak vozy značek Lamborghini či Ferrari. Vzadu upoutá svítící linka, ve které hledáme inspiraci existujícími vozy marně, ale to jí na zajímavosti nic neubírá, spíš naopak.

Foto: Vega Innovations

Zezadu jsou zajímavá jak světla, tak ohromný difuzor vespod.

Karoserie je vyrobená z karbonu a je jen slupkou šasi ve formě trubkového prostorového rámu. V něm je elektrické pohonné ústrojí, jehož kombinovaný výkon je 815 koní a 760 N.m, což má stačit ke zrychlení na stovku za 3,1 sekundy i přes sloní váhu 2090 kilogramů.

Foto: Vega Innovations

Při bočním pohledu vynikne, že tohle auto není dvakrát veliké.

Baterie má kapacitu 55 kWh a má stačit na dojezd 300 kilometrů - pokud pojedete pomalu. Podle starších zpráv má být v roce 2021 dostupná větší, 130kWh baterie, která by měla stačit na 750 km jízdy.

Autosalon v Dillí: Indové překvapují, Číňané stále kopírují

Co to udělá s hmotností, se zatím nechme překvapit; baterie je u elektromobilů vždy nejtěžší. Podobně nejisté je, zda Vega Innovations dotáhne EVX do sériové výroby.

Reklama

Související témata:

Související články

Výběr článků