Hlavní obsah
Katakomby v Klatovech patří mezi nejmoderněji vybavené památky pro turisty. Foto: Pavel Orholz, Právo

Klatovské katakomby trhly návštěvnický rekord

Do klatovských katakomb zavítal vloni rekordní počet turistů. Proslulé krypty pod jezuitským kostelem zasvěceným Neposkvrněnému početí Panny Marie a sv. Ignácovi zhlédlo vloni 48 219 návštěvníků. Svojí návštěvností se tak katakomby řadí mezi nejoblíbenější turistické cíle Plzeňského kraje.

Katakomby v Klatovech patří mezi nejmoderněji vybavené památky pro turisty. Foto: Pavel Orholz, Právo
Klatovské katakomby trhly návštěvnický rekord

„Vzhledem k tomu, že probíhá rozsáhlá rekonstrukce samotného jezuitského kostela, obávali jsme se, zda návštěvníci katakomby nepominou,“ řekl Václav Chroust, předseda spolku Klatovské katakomby a místostarosta Klatov. „Bohudík se tak nestalo. Proti roku 2018 jsme naopak zaznamenali 6,5% nárůst návštěvnosti,“ dodal Chroust.

Rozsáhlá rekonstrukce katakomb z roku 2011, realizovaná tehdy týmem Jana Červenáka, byla letos doplněna částečnou obměnou techniky a rozšířením expozice.

Svému baroknímu odkazu se Klatovy intenzivně věnují. Díky spolupráci města, tamní římskokatolické farnosti a též spolku Klatovské katakomby se baroko a jezuité stali pevnou součástí povědomí města. Před koncem roku město Klatovy slavnostně otevřelo nově opravený jezuitský refektář, jehož rekonstrukce vyšla na více než 36 milionů korun.

Turistická navigace zdarma
Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků