Hlavní obsah
Vítejte v bavorských Alpách Foto: Tölzer Land Tourismus

Putování německými Alpami

Vydejte se na 450 km dlouhou Německou alpskou stezku napříč jihem Německa, od Lindau na břehu Bodamského jezera skrze celé jižní Bavorsko až do Berchtesgadenu u jezera Königssee. Ať už ji budete zdolávat autem, na kole nebo pěšky a v jakémkoli ročním období, buďte si jisti, že si odvezete jen ty nejlepší zážitky.

Vítejte v bavorských Alpách Foto: Tölzer Land Tourismus
Putování německými Alpami

Bavorsko se vším všudy

Krása bavorských hor nespočívá jen v nich samých, ale také v tom, že se zde vše točí kolem bavorské (pivní) kultury. I v horách se to totiž hemží veselými muzikanty, hospodské stoly se prohýbají pod tupláky a typickými bavorskými tradicemi a zvyky místní prostě žijí. A k tomu všemu tu mají kvalitní silnice, takže celé německé Alpy projedete naprosto v klidu autem. Když se pak k bavorskému životnímu stylu přidají ještě naprosto úchvatné výhledy na krásné ostře řezané alpské vrcholy, na to už slova nestačí.

Už samotná jízda autem může být v Alpách zážitkem

Foto: Tölzer Land Tourismus

Jako z reklamy na čokoládu

Více než dvacítka křišťálově čistých jezer, pohádkové hrady a zámky, přes šedesát lázeňských středisek, soutěsky, údolí, stovky horských vrcholů a prosluněné louky, kde bavorští salašníci chovají ovce a vyrábějí výtečný sýr – to vše provází ty, kdo se vydají na Německou alpskou stezku.

Zámek Neuschwanstein v zimním kabátu

Foto: Bayern Tourismus Marketing GmbH

Láká také na kulinářské zážitky ve starodávných vysokohorských chatách, rušných hospůdkách nebo útulných kavárnách na březích jezer. Kromě toho nabízí spoustu možností k aktivitám, jako je rafting a další vodní sporty všeho druhu, paragliding, cyklistika, treking, horolezectví, ale samozřejmě také k zimním sportům v mnoha lyžařských střediscích.

Lyžařské středisko Brauneck

Foto: Tölzer Land Tourismus/Klaus Knirk

Nekonečné možnosti

Během putování Alpami si můžete udělat prázdniny na farmě nebo se ubytovat třeba v luxusní horské chatě, možností je podél celé trasy spousta a výběr je zcela na vás. Jelikož stezka prochází úchvatnou přírodní i kulturní krajinou, má člověk možnost spatřit i řadu jedinečných památek a zajímavostí, jako je například nejvyšší německý vrchol Zugspitze, slavné královské zámky u Füssenu, kláštery Ettal a Benediktbeuern, památku UNESCO Wieskirche, majestátní horu Watzmann, St. Bartholomä u jezera Könogssee, alpský národní park Berchtesgaden a spoustu dalšího.

Klášter Benediktbeuern

Foto: Bayern Tourismus Marketing GmbH

Kdo už tu jednou byl, ten jistě potvrdí

Rozhodně se doporučuje projet celou trasu tam a zpět nebo si naplánovat častější přestávky i s ubytováním či rovnou celou dovolenou. Jen tak si totiž lze vychutnat zdejší alpskou krásu plnými doušky. Pravda, už z auta toho uvidíte hodně, ale tu pravou idylku jako z pohlednice musíte poznat blíže. Německé alpské stezky je na krátký výlet prostě škoda!

Garmisch-Partenkirchen a vrcholy Waxstein (2 277 m), Zugspitze (2 964 m) a Alpspitze (2 628 m)

Foto: Bayern Tourismus Marketing GmbH

Německá alpská stezka

Délka: 450 km

Zajímavosti:

Berchtesgaden: Watzmann, národní park
Chiemsee: zámek Herrenchiemsee, Fraueninsel, klášter
Ettal: klášter
Füssen: zámek Neuschwanstein
Lindau: Bodamské jezero
Königssee: St. Bartholomä, ledová kaple
Oberammergau: pašijové hry
Garmisch-Partenkirchen: Zugspitze
Pfaffenwinkel: Wieskirche

www.deutsche-alpenstrasse.de

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků