Číňané jim říkali Kokosové ostrovy, námořníci pak Pohřebiště lodí – to kvůli mělkým lagunám, kde ztroskotaly desítky a desítky plavidel. Zatímco kdysi bylo ztroskotání pohromou, dnes by si ho člověk užil – pokud by tedy mohl využívat zázemí zdejších luxusních resortů.

Vybrali jsme pro vás pětku těch nejluxusnějších. A už dopředu varujeme – po přečtení tohoto článku budete mít chuť sbalit kufry a na několik měsíců zmizet na Maledivy.

Na Maledivách mají i unikátní letiště: Letiště na moři: Podívejte se na tříapůlkilometrový ostrov s tříkilometrovou přistávací dráhou 

Anantara – navštivte první podvodní vinný sklípek

Největší z vodních vil, ve kterých se tu může člověk ubytovat, má rozlohu 2730 metrů čtverečních (pro srovnání: to odpovídá rozloze zhruba 14 tenisových kurtů), ta „nejmenší“ má „pouhých“ 260 metrů čtverečních. Přidejte k tomu fakt, že každý bungalov má vlastní terasu s privátním bazénem, a vlastně není divu, že má resort Anantara Kihavah za názvem rovnou šest hvězdiček…

Maledivy přejí romantice. Takhle vypadá v podání resortu Anantara.

Maledivy přejí romantice. Takhle vypadá v podání resortu Anantara.

FOTO: kihavah-maldives.anantara.com

Kromě podvodní restaurace (druhé svého druhu na Maledivách) tady mají i podvodní vinný sklípek. Jediný na planetě. Návštěva podvodní restaurace je opravdu luxusní záležitost – čtyřchodová večeře tu jednoho přijde na 370 dolarů, snídaně zahájená šampaňským na rovných 200.

V resortu Anantara vznikla v pořadí už druhá podmořská restaurace na Maledivách.

V resortu Anantara vznikla v pořadí už druhá podmořská restaurace na Maledivách.

FOTO: kihavah-maldives.anantara.com

Lily Beach – užijte si výhled na širý oceán

V jednoduchosti je krása. Tím se řídili tvůrci resortu Lily Beach, který leží v jižní části atolu Ari. Dřevěný interiér bungalovů není nijak přehnaně opulentní a právě tím je působivý. Majitelé ve spojitosti s jejich resortem píší o „cenově dostupném luxusu“.

Resort Lily Beach si zakládá na intimitě a soukromí. Ostatně právě proto jsou všechny vodní vily postavené tak, aby z nich byl perfektní výhled na širý oceán a nikam jinam. Ač tu sousedí jeden bungalov s druhým, jejich obyvatelé si na soukromé terasy navzájem nevidí. Koncept „Nevidět a nebýt viděn“ sem láká i mnohé celebrity.

I v Thajsku je krásně! Thajsko v obrazech: Sledujte fotky ze země pláží, kde dávají nejdelší polibky

Tři restaurace, tři bary a maximální porce luxusu. Vítejte v resortu Lily Beach.

Tři restaurace, tři bary a maximální porce luxusu. Vítejte v resortu Lily Beach.

FOTO: ESO travel

Natáhněte se na lehátko a užijte si pohled na nejmodřejší mořskou hladinu na planetě.

Natáhněte se na lehátko a užijte si pohled na nejmodřejší mořskou hladinu na planetě.

FOTO: ESO travel

Adaaran – prožijte dovolenou v srdci ráje

Ještě v 90. letech 20. století byl atol Adaaran nepolíbený turistickým ruchem. Pak ale investoři dostali zelenou a celkem 88 ostrůvků, které k atolu patří, zažívá v posledních letech velký boom. Jeho výsledkem je i pětihvězdičkový resort Adaaran, který tvoří pouhých 20 vil na ostrůvku Meedhupparu. K jednotlivým vilkám se člověk dostane po dlouhém mole z pláže nebo po vodě, záleží na vkusu.

Ideální místo pro strávení líbánek – s pohledem na nekonečný oceán se společná budoucnost plánuje skvěle!

Komorník 24 hodin denně, prostorná terasa a na ní vířivka. Co víc si přát…

Komorník 24 hodin denně, prostorná terasa a na ní vířivka. Co víc si přát…

FOTO: adaaran.com

Conrad – na večeři pod vodu

Patří mezi stovku nejlepších hotelů planety. A mezi desítku nejlepších plážových resortů. Dvakrát byl zvolený nejlepší destinací pro dovolenou. Seznamte se, šestihvězdičkový (!) resort Conrad Maldives Rangali Island v jižní části atolu Ari.

Západ slunce v resortu Conrad Maldives na ostrově Rangali je neuvěřitelná podívaná.

Západ slunce v resortu Conrad Maldives na ostrově Rangali je neuvěřitelná podívaná.

FOTO: conradhotels3.hilton.com

Právě tady vznikla první podvodní restaurace na planetě, která dodnes zůstává jedinou celoskleněnou podvodní restaurací světa. Podnik Ithaa, který v roce 2014 získal titul „nejkrásnější restaurace planety“, leží zhruba pět metrů pod hladinou a kromě 180stupňového panoramatického výhledu nabízí i vybrané pokrmy. Co byste řekli třeba na krabí carpacio, foie gras, křepelčí vajíčka nebo risotto se šafránem a šampaňským?

Podmořská restaurace Ithaa leží zhruba 5 metrů pod hladinou.

Podmořská restaurace Ithaa leží zhruba pět metrů pod hladinou.

FOTO: conradhotels3.hilton.com

Jen pozor na to, že rezervaci je potřeba udělat dlouho dopředu. Zájem o večeři v této perle Malediv je enormní.

Diamonds – prospěte se v postelích s nebesy

Rčení „spát jako na vodě“ dostává na Maledivách ve vodních bungalovech, jež jsou umístěné přímo nad hladinou, úplně nový význam. V resortu Diamonds na ostrůvku Athuruga jsou královské postele navíc vybavené i nebesy. A kdyby to bylo pořád málo, může se člověk skrze prosklené panely v podlaze zahledět do modré laguny, ve které bungalov stojí.

Resort Diamonds sází na neformální atmosféru a bílý interiér.

Resort Diamonds sází na neformální atmosféru a bílý interiér.

FOTO: athurugabeach.diamondsresorts.com

V resortu Athuruga si zakládají na neformální atmosféře a také na bílé barvě interiérů, která je poznávacím znamením. Kromě toho má každá vila prostornou privátní terasu a dvě největší vodní vily na konci mola disponují i velkými designovými vířivkami. Tak řekněte, neláká vás vyrazit do pohádky?

Po dlouhém mole dojdete až na konec, kde jsou dvě nejluxusnější vily v resortu Diamonds.

Po dlouhém mole dojdete až na konec, kde jsou dvě nejluxusnější vily v resortu Diamonds.

FOTO: athurugabeach.diamondsresorts.com

Inzertní sdělení: Na pohádkovou dovolenou na Maledivy!

Cestovní kancelář ESO travel, specialista na Asii, Severní, Jižní a Střední Ameriku, Tichomoří a Afriku, vybírá z nabídky zájezdů na Maledivy:

FOTO: ESO travel

Dovolená v ráji – resort Vivanta Coral Reef

Pět hvězdiček. Právě tolik jich má luxusní resort Vivanta Coral Reef, jenž leží v severní části atolu Malé. Ajurvédské lázně, masáže, sauna, vířivka, potápěčské centrum… Perfektní stravování all-inclusive. A především – pohádkové prostředí ostrůvku, na kterém je pouhých 30 plážových a 32 vodních vil. Takhle vypadá ráj!

Do podvodní restaurace – resort Conrad Maldives

Jeden z nejlepších plážových resortů planety. S první a jedinou celoskleněnou podvodní restaurací na planetě. Na Maledivách najdete jen minimum resortů, které nabídnou lepší služby než resort Conrad Maldives Rangali Island. Užijte si luxus, který je ohodnocený dokonce šesti hvězdičkami!

FOTO: ESO travel

Čtěte dále: 

Přečtěte si také o unikátním letišti na moři, o top místech v Karibiku nebo o tajemných pyramidách v Mexiku. Přehled všech článků najdete na hlavní stránce rubriky

>> zpět na hlavní stránku rubriky Exotika a Amerika

Autor: Lucie Štěrbová & Tomáš Cikán