Ostrov Rodrigues je součástí Maskarénských ostrovů a leží asi 650 kilometrů od populárnějšího ostrova Mauritius, na nějž se ročně vydává přibližně milión turistů.

Jednou z pláží ostrova je Trou d´Argent. Je malá, ale kouzelná. A stojí za návštěvu.

FOTO: Yannick974/Flickr.com

To nejkrásnější z Rodriguesu? Jeskyně, pláže i hlavní město

Na spoustu dechberoucích míst narazíte na tomto ostrově jen tak náhodou. Na jiná se zase při své návštěvě musíte vydat zcela plánovaně. Která to jsou?

Milovníci dní strávených na plážích si jistě vychutnají každou chvilku, kterou ze svého pobytu ukrojí třeba pro pláž Trou d´Argent na východním pobřeží ostrova. Pláž je sice malá, ale zato krásná a netradiční – z obou stran ji chrání útesy. Moc lidí na ní nebývá, dá se k ní totiž dojít pouze pěšky. Nejčastěji se k ní turisté vydávají z místa nazývaného Saint Francois.

Přečtěte si také:

Stalaktity a stalagmity v jeskyni Caverne Patate leckomu ihned uhranou. Krása má zkrátka mnoho podob.

Stalaktity a stalagmity v jeskyni Caverne Patate leckomu ihned uhranou. Krása má zkrátka mnoho podob.

FOTO: Giorgio Minguzzi/Flickr.com

Dobrodružnější povahy zase jistě přiláká jeskyně Caverne Patate, ke které se musíte potopit do hloubky 600 metrů. K jeskyni plné stalaktitů a stalagmitů, jež je v Indickém oceánu zcela unikátní, vás doprovodí zkušený průvodce. Možná vám ukáže i útvary, které vám připomenou Buckinghamský palác či Winstona Churchilla.

Chcete-li poznat i obyčejný život místních obyvatel, neměli byste vynechat návštěvu hlavního města Port Mathurin na severu ostrova. Na naše poměry malé městečko (šest tisíc obyvatel) vám ukáže z běžného života naprosto všechno. Uvidíte zdejší přístav, kostely, spatřit můžete i malou mešitu, několik úřadů a koneckonců běžný pouliční pohyb. Město má překrásnou atmosféru, a pokud chcete alespoň trochu pobýt mezi lidmi, měli byste si ho zapsat do svého cestovatelského plánu.

Čtěte také:

Ideální místo pro potápění a kiting

Rodrigues je báječným místem pro potápěče i vyznavače šnorchlování. To nejúžasnější z podmořského života můžete spatřit už v hloubce 20 metrů. Pro nezapomenutelné zážitky se vydejte k místu Pointe CotonPointe Roche Noir na východním pobřeží nebo na západ k Pointe aux Cornes.

Rodrigues je proslulý přítomností obřích želv. Pod vodou si zase nenechte ujít papouščí rybu, která své jméno získala díky pestrobarevnému vzezření.

Rodrigues je proslulý přítomností obřích želv. Pod vodou si zase nenechte ujít papouščí rybu, která své jméno získala díky pestrobarevnému vzezření.

FOTO: bigstock.com

Pokud raději trávíte čas s hlavou nad vodní hladinou, půjčte si kite a nejlépe za podpory instruktora vyzkoušejte kitesurfing. Za tímto dobrodružstvím vyrazte na Ebony Mouroke Beach nebo na Jimmy´s Pass.

Hřejivý písek, sluneční paprsky a vlny oceánu. To je idylka na ostrově Rodrigues.

FOTO: bigstock.com

Krása ostrova se vyjímá také ze sedla horského kola, proto neváhejte, najděte nejbližší půjčovnu a vyjeďte si na něm. Na Rodriguesu je kolo nejlepším způsobem, jak se někam přepravit a jak si vychutnat zdejší krásu v pohybu.

Klima? Více než příznivé!

Zdejší klima je podobně suché a teplé jako na nedalekém Mauritiu. Přes léto dosahují teploty 35 °C, v zimě klesají k maximálním 28 °C. Často tu vane vítr a občas se objeví i cyklóny. Voda má v létě průměrně 25 °C. Řekněte sami – představujete si idylku, až na zmíněné cyklóny, nějak jinak?

Je libo hotýlek, nebo hotelový komplex?

Neumíte si představit, kde budete bydlet, když se na Rodrigues vypravíte? Přece tam, kde sami chcete! Vybrat si můžete třeba komorně uspořádaný romantický hotýlek Tekoma Boutique Hotel o patnácti pokojích nebo naopak ohromný hotelový komplex s několika restauracemi, bary, bazény a také s bohatým kulturním programem. Rodrigues vám zkrátka nabízí klid i příjemné vzrušení.

Voda Indického oceánu zláká ke koupání každého. Bez výjimky.

Voda Indického oceánu zláká ke koupání každého. Bez výjimky.

FOTO: bigstock.com

Další dovolenou si užijte v ráji

Jestliže k vašim oblíbeným destinacím patří ty exotické, ale nechcete se o každý metr čtvereční dělit s turisty z celého světa, kupte si letenku na Rodrigues. Nebo na nedaleký Mauritius. Užijte si nádherné písečné pláže a úchvatný oceán, vydejte se pod hladinu sledovat neobyčejný život mořských živočichů nebo jen nasedněte na kolo a probádejte neprobádané. Rodrigues je ostrov netušených možností. Přesvědčte se o tom sami!

Inzertní sdělení: Vydejte se s námi za exkluzivní exotikou

Cestovní kancelář ESO travel, specialista na Asii, Severní, Jižní a Střední Ameriku, Tichomoří a Afriku, vybírá z nabídky poznávacích zájezdů:


FOTO: ESO travel

Vánoce na Madagaskaru

Unikněte letos vánočnímu shonu a stresu a odleťte na svátky na pohádkový Madagaskar.

Šnorchlujte, plavte s delfíny, užijte si večerní stoprocentně exotickou zábavu a vychutnejte si ostrov tak, abyste na letošní Vánoce do konce života rádi vzpomínali.

Indický oceán na vlastní kůži

Vydejte se na plavbu luxusní lodí na trase Mauritius–Seychely–Madagaskar–Réunion a vnímejte každý kousek Indického oceánu, kterým proplujete.

Až vás pohled na vlny omrzí, dejte si dobré jídlo v restauraci, navštivte kabaret, uvolněte se v sauně nebo se ponořte do vířivky.


FOTO: ESO travel

Čtěte dále: 

Přečtěte si o eurovíkendech v Moskvě nebo o thajských plážích a prokletém Buddhovi. Přehled všech článků najdete na hlavní stránce rubriky

>> zpět na hlavní stránku rubriky Exotika a Amerika

Autor: Petra Malá & Tomáš Cikán