Hlavní obsah

Nejlepší pláže jihovýchodní Asie: Slunce tu pálí celý rok a jezdí sem i „missky”

10. 11. 2015, 17:00

Nejkrásnější ženy světa jezdí na pláže na jihovýchodě Asie na dovolenou, ale i v rámci různých soutěží krásy. Konala se zde finále nejrůznějších akcí, v roce 2008 například finále Miss Universe hostil Vietnam. V této části světa je nádherně, přestože se tudy v roce 2004 prohnaly ničivé vlny tsunami. Jejich následky se ovšem podařilo velmi rychle zlikvidovat a dnes zdejší resorty opět patří k luxusním rekreačním lokalitám.

Foto: Bigstock.com

Tady je výhled z pláže Phra Nang v celé kráse.

Článek

Thajsko, Vietnam a Kambodža nemívaly vždy tak dobrou pověst jako dnes. Dnes jejich přímořské resorty patří k nejvyhledávanějším na světě. To s sebou přineslo zlepšení životních podmínek a například v Thajsku se i díky tomu za posledních sto let zosminásobila populace. Podíváme se spolu na deset pláží, které do regionu cestovatele vábí nejvíce.

Vietnam: Po pláži Nha Trang se promenovaly „missky”

Říká se, že jde o nejkrásnější městskou pláž celé jihovýchodní Asie. Na délku má asi sedm kilometrů a najdeme ji v Nha Trang. Co do počtu obyvatel je toto město velké asi jako Brno.

Na pláži Nha Trang můžete ochutnat třeba tamní pochoutku „bun Cha ca“ – polévku ze žraloka a medúz. Ale krás tu najdeme spoustu a ještě více jich bylo v roce 2008, kdy se zde konalo finále soutěže Miss Universe. Závěrečná kola vrcholných soutěží krásy se na jihovýchodě Asie konají poměrně často, v minulosti sem jely i české „missky”.

Foto: Petr a Bara Ruzicka (Flickr.com)

Když si chcete ve vietnamském top letovisku udělat výlet k zajímavým zákoutím, máte spoustu možností.

Přečtěte si další články o exotických lokalitách:

Myanmar: Poznejte zastrčené Ngwe Saung

Myanmar nebo chcete-li Barma nepatří k nejnavštěvovanějším dovolenkovým lokalitám, ale právě tohle letovisko to pomalu mění. V okolí Ngwe Saung (směrem na Pathein) se dá podniknout třeba projížďka džunglí na slonech a přímo na jižním konci pláže lze navštívit typickou barmskou rybářskou vesnici. A když si zajedete do nedalekého Patheinu, můžete si tam pořídit třeba ručně malovaný deštník.

Foto: Go-Myanmar.com (Wikimedia Commons)

Ostrov s mořskou pannou je ve Ngwe Saung výzva pro romantiky.

Foto: Thomas Schoch (Wikimedia Commons)

V Barmě můžete narazit na ženy s tradiční ozdobou, která jim tlačí klíční kost dolů a opticky prodlužuje krk.

Kambodža: V Sihanoukvillu si užijte poslední dny klidu

Jak udělat z výhody nástroj destrukce? To možná poznáme v následujících letech v kambodžském Sihanoukvillu (a především na jeho nejpopulárnější pláži Otres). Najdeme tam několik kouzelných a čistých pláží s prvotřídním servisem a dostatkem klidu, ve velkých plážových resortech nevídaným. Davy turistů sem ještě nedorazily a tato zpráva se teď šíří světem. Jezdit do Sihanoukvillu se stává módou. Kdo si chce užít tohoto kambodžského zákoutí v plné kráse, má poslední možnost, než ho zaplaví lidské kobylky.

Foto: Graham Maclachlan (Wikimedia Commons)

Most na Hadí ostrov umožňuje suchou nohou projít více atrakcí Sihanoukville.

Thajsko: Karon je král pobřeží na Pukhetu

Phuket má v oblasti turistického ruchu silný zvuk a vděčí za to z velké části i své nejpopulárnější pláži Karon. Ta se pravidelně umisťuje v čele různých anket.

Foto: Pather Alexiy (Wikimedia Commons)

Západ slunce nad pláží Karon v Phuketu. Kýč, anebo nádhera? To necháme na vašem posouzení.

Thajsko: Na Salad Beach se létá za sluncem

Komplex pláží Salad nemá nic společného s anglickým výrazem pro salát, takhle se prostě jmenuje město, u kterého se rozprostírá. Ve východní části thajského mořského prostoru se jedná o jedno z nejoblíbenějších míst.

Foto: Shorkye (Wikimedia Commons)

Pláž Salad. Takhle nějak to asi vypadalo u Evy a Adama v ráji. Tedy bez té sójovky a kečupu na stole.

Thajsko: Ostrůvky Ko Lanta se staly hitem

Tady jsme se trochu rozmáchli. Ko Lanta je totiž rozsáhlá oblast. Vybrat jednu pláž je zde těžké, na ostrovech a ostrůvcích je jich celá řada a prý prakticky nelze šlápnout vedle. Jde i o oblíbené místo pro výlety z nedalekého letoviska Krabi.

Foto: Ilse Reijs and Jan-Noud Hutten (Flickr.com)

Kdepak kreslený film, tenhle exot je zcela reálný a lze ho potkat třeba v okolí Ko Lanta nebo Phi Phi v Thajsku.

Karon je nejlepší
Na webu TripAdvisor si cestovatelé sami volí nejatraktivnější místa. Podle poslední ankety je v Thajsku nejpopulárnější pláž Karon, vysoko najdeme i Phra Nang.

Thajsko: Pláž Phra Nang rychle překonala následky tsunami

Další z pláží, jejichž reklama není jen výsledkem marketingu cestovních kancelářích, ale i dobrých referencí od turistů napříč internetem. Vlastně jde o pás pláží v městečku Ao Nang, patřícím do známého distriktu Krabi. Ozvláštňují ho okolní skály, vhodné pro výšlapy a výstupy sportovněji založených návštěvníků. Před několika lety přibyla další zajímavost – Monument tsunami. Připomíná tisíce domorodců a turistů, kteří v zemi zahynuli při neštěstí způsobeném přílivovými vlnami o vánočních svátcích roku 2004.

Foto: deror_avi (Wikimedia Commons)

Řekněme si to otevřeně, Thajsko zaujímá výsadní postavení v oblasti sexuální turistiky. I to zohledňuje nabídka obchodníků v Ao Nang.

Foto: kallerna (Wikimedia Commons)

Phra Nang je třetí nejpopulárnější pláž Thajska mezi turisty. Především díky skalním scenériím na plážích.

Thajsko: Multikulturní Patong jako by ani nebyl v Thajsku

Poslední z thajských pláží, které jsme vybrali, najdeme na ostrově Phuket. Tři kilometry dlouhá pláž je v části města s velkou koncentrací cizinců žijících v Thajsku. Chvílemi byste tu ani neřekli, že jste v Asii. Pochopitelně tu mají služby na prvotřídní úrovni a v ulicích najdeme velkou koncentraci podniků známých ze západního světa jako McDonald’s nebo Starbucks. Patong Beach doporučujeme hlavně těm, kteří chtějí někam za sluníčkem, možná se párkrát vydají někam za poznáním, ale většinu času se chtějí cítit hýčkaní jako v bavlnce.

Foto: William Cho (Wikimedia Commons)

Patong – co víc dodat?

Dnes cestujeme východem Asie. A co takhle cesta kolem světa?

Kambodža: Koh Rong patří spolu s Angkor Vatem k největším atrakcím země

Leží asi dvacet kilometrů vzdušnou čarou od pláží Sihanoukville a ještě méně od palmových lesů národního parku Boutum Sakor. Koh Rong má nejen hezké pláže, ale i vynikající polohu. Je to jedno z nejpopulárnějších míst v Kambodži. To má v zemi s Angkor Watem, největším chrámovým komplexem na světě, váhu.

Vietnam: U Mui Ne mají mimozemskou krajinu

Poslední z top pláží jihovýchodní části Asie leží na jihu Vietnamu asi 200 kilometrů od Ho Či Minova Města. Když se odsud rozjedou všechny rybářské lodi na lov, vypadá to v moři jako v zácpě na dálnici D1. Zajímavé věci jsou ale k vidění i na pevnině. Například Rudý kaňon poblíž pláží vypadá jako nějaká mimozemská krajina.

Foto: Ian Armstrong (Flickr.com)

Rudý kaňon, Mui Ne, Vietnam.

Inzertní sdělení: Vydejte se za exotikou!

Cestovní kancelář ESO travel, specialista na Asii, Severní, Jižní a Střední Ameriku, Tichomoří a Afriku, vybírá z nabídky exotických zájezdů:

Vydejte se v březnu 2016 na nejlepší dovolenou vašeho života. Vybrali jsme pro vás 10 unikátních destinací, na 25 dní pronajali boeing, jeho palubu nechali přestavět do luxusní verze s pouhými 64 místy a domluvili ubytování v těch nejlepších hotelech světa. Poleťte s námi!

Na programu je karibská Antigua, nádherná Guatemala, Havaj, Austrálie, Maledivy, Japonsko. Podíváme se do Laosu i do Mexika. A tohle všechno stihneme za 25 dní!

Vydejte se na místo, kde se v roce 2008 konalo finále Miss Universe. Pobřeží města Nha Trang se chlubí jednou z nejpopulárnějších městských pláží v jihovýchodní Asii. Projděte se také pod kokosovými palmami po jejích bílých píscích!

Čtěte dále:

Přečtěte si také o „nej” místech Karibiku, o tom, kde a za kolik prožít exotického Ježíška, nebo o nejkrásnějších plážích Thajska. Přehled všech článků najdete v hlavní stránce rubriky

Autor: Jan Švestka & Tomáš Cikán

Anketa

Které pláže se vám nejvíce líbí?
Lipno, Mácháč, Vranov atd.
14,4 %
ty ve Středomoří
10,3 %
Karibik
22,6 %
pevninská část Střední Ameriky (Mexiko, Belize atd.)
2,4 %
ty na Maledivách
10 %
pláže v Thajsku a dalších zemích jihovýchodu Asie
34,4 %
jiné
5,9 %
Celkem hlasovalo 340 čtenářů.

Základní informace o Thajsku

Hlavní město: Bangkok.

Počet obyvatel: 65,4 miliónů.

Rozloha: 513 115 km² (49. největší země planety).

Sousední státy: Malajsie, Kambodža, Vietnam, Laos, Barma.

Úřední jazyk: Thajština.

Měna: Baht. 

Bezvízový styk pro české občany: Platí od 11.8.2011. Týká se pobytů do 30 dnů.

Turistické magnety země: Národní park Erawan se slavným vodopádem, hříšná čtvrť Patpong, 40 tisíc chrámů po celém území, pláže a zázemí pro návštěvníky.

Počasí: Po celý rok tu vládne teplo – v dubnu a květnu teploty šplhají až k šestatřiceti stupňům.

Související články

Výběr článků