Mluví se o nich jako o novodobém divu světa, jsou porostlé trávou a neuvěřitelně pravidelné. Na druhou stranu jsou ale opředené otázkami, na které neznáme odpověď. Vždyť názory odborníků se rozcházejí už při určení přesného počtu.

Co zdroj, to jiné číslo. Někdo tvrdí, že jich je „jen“ 1268, jiní k tomuto číslu přihazují ještě minimálně pětistovku. A různí se i teorie o jejich vzniku – byť ta nejčastější mluví o tom, že Čokoládové hory vznikly erozí zdejšího korálového vápence.

Základní informace o Čokoládových horách
  • Čokoládových hor je kolem 1400
  • Dosahují výšky od 30 do 120 metrů
  • Jsou rozesety na ploše 50 km² mezi městy Carmen, Batuan a Sagbayan
  • Jsou porostlé zelenou trávou, která v průběhu dubna začíná hnědnout
  • Roku 1988 byly vyhlášeny jako 3. národní geologický monument Filipín

Odborníci se nedokážou shodnout ani na počtu kopečků, které v oblasti jsou. Jednotlivé údaje kolísají v řádech stovek kusů.

FOTO: www.bigstockphoto.com

Když po sobě obři metají kamení

Jakmile se sem vypravíte a vylezete na vyhlídku na jeden z kopečků, bude vám úplně jedno, kolik kopců kolem vás je. Budou totiž všude, kam dohlédnete. Mnohem snáz také uvěříte docela jiné teorii o vzniku Čokoládových hor – podle místních pověstí jsou hory dílem obrů, kteří tu spolu bojovali a metali po sobě obrovské balvany. Co kámen, to jeden kopeček. Legenda sice tvrdí, že se oba velikáni po třech dnech usmířili, ale obrovské balvany už po sobě neuklidili.

I tady je krásně: Čínský přírodní zázrak: Prozkoumejte Kamenný les i se zkamenělou dívkou

Pro ještě větší romantiky pak koluje pověst o tom, že Čokoládové hory jsou vlastně zkamenělé slzy obra, který plakal pro smrt své milované. Ať už to bylo jakkoli, Čokoládové hory na filipínském ostrově Bohol jsou pod ochranou UNESCO, figurují na boholské vlajce a patří k tomu nejkrásnějšímu z celých Filipín.

V průběhu roku se barva trávy, která na nich roste, proměňuje. Od svěží zelené po čokoládově hnědou.

FOTO: www.bigstockphoto.com

Zastávka na Cestě

Rádi byste na ostrov Bohol? Pak počítejte s tím, že cesta sem trvá několik desítek hodin. I proto bylo tohle „utajené” místo zařazené na seznam Cesty kolem světa v roce 2016. O co jde? V březnu 2016 odstartuje z Prahy letecký speciál, který během 25 dní přistane v 10 exotických destinacích. Pasažéři na jeho palubě si navíc mohou dopřát ohromný luxus nejlepších hotelů planety. I proto je míst na palubě jen 64 - a velmi rychle se plní. Stejně jako v předchozích čtyřech letech, kdy byl tento unikátní zájezd pokaždé vyprodán.

Nejkrásnější jsou po dešti

Mezi další lákadla ostrova Bohol patří třeba nejmenší opička světa - nártoun, který má v poměru k tělu ty největší oči na planetě. Mimochodem, kdyby byl stejný poměr zachovaný i u nás lidí, měli bychom oči velké jako grapefruity. Krásné jsou i zdejší nádherné písečné pláže, které budete mít téměř jen pro sebe. A na ostrově najdete další a další zajímavosti.

Další podrobnosti najdete v článku Čokoládové hory, krásné pláže a klid - to je zapomenutý filipínský ostrov Bohol.

Ať se kouknete kamkoli, jsou všude - vždyť se rozprostírají na ploše 50 čtverečních kilometrů.

Ať se kouknete kamkoli, jsou všude - vždyť se rozprostírají na ploše 50 čtverečních kilometrů.

FOTO: www.bigstockphoto.com

Pokud chcete zažít něco opravdu jedinečného, jeďte se k boholským čokoládovým kopcům podívat po dešti – z hor stoupá pára a kolem jejich vrcholků se tvoří i několik duh najednou. Půvab celé krajině pak dodává fakt, že na kopcích se všude povalují zkameněliny, které dřív byly součástí mořského dna.

Inzertní sdělení: Vydejte se k Čokoládovým horám!

Cestovní kancelář ESO travel, specialista na Asii, Severní, Jižní a střední Ameriku, Tichomoří a Afriku vybírá z nabídky unikátních poznávacích zájezdů:

FOTO: ESO travel

Cesta kolem světa 2016

Filipínský ostrov Bohol je jednou ze zastávek Cesty kolem světa, která z Prahy odstartuje v březnu 2016. A nebude to obyčejná Cesta! Poletí se soukromým leteckým speciálem, bydlet se bude v nejlepších hotelech planety a za 25 dnů stihnou účastníci navštívit a poznat hned 10 destinací.

Jsou mezi nimi karibské ostrůvky, tajemné město Tikal, nádherná Havaj, Japonsko, Laos, Sydney, ale třeba i pohádkové Maledivy.

Míst je jen 64 a velmi rychle mizí! Poleťte s námi - na nejlepší dovolenou svého života!

Božská dovolená na ostrově Bohol

Užijte si zimní dovolenou na exotickém ostrově Bohol! Strávíte deset nocí na ostrově, který zatím stojí mimo hlavní zájem turistů. Nádherné pláže s jemným pískem, luxusní resort a možnost vyrazit na výlet k Čokoládovým horám. Jak se vám tahle představa zamlouvá?

FOTO: ESO travel

Čtěte dále:

Přečtěte si o sedmi divech USA, o mexickém Konci světa nebo o Kamenném lese v Číně. Přehled všech článků najdete na hlavní stránce rubriky

>> zpět na hlavní stránku rubriky Exotika a Amerika

Autor: Viola Kratochvílová & Tomáš Cikán