Charterových letů do exotických destinací je v letošní zimní sezoně méně než loni a méně je logicky i volných míst. Nicméně se občas objeví pár neobsazených sedadel v letadle a několik hotelových pokojů. A cena takové exotické dovolené na poslední chvíli může být opravdu zajímavá. Podívejte se s námi!

Do Mexika za tajemstvím Mayů

Dovolenou v Mexiku na Mayské riviéře seženete i mimo last minute nabídky pod třicet tisíc korun, při koupi zájezdu na poslední chvíli ale můžete ušetřit několik dalších tisíc. Mayská riviéra je navíc nadmíru atraktivní destinace – snoubí se tu karibské pláže, na kterých stojí luxusní resorty, s mayskými památkami, v čele s novodobým divem světa, mayským komplexem Chichén Itzá.

V Mexiku leží i letovisko Puerto Morelos: Letovisko, kde se turistům brání zuby nehty. A ti ho milují 

Kde končí bazén a začíná hladina moře? V Mexiku budete mít s rozlišováním této skutečnosti občas problém.

Kde končí bazén a začíná hladina moře? V Mexiku budete mít s rozlišováním této skutečnosti občas problém.

FOTO: ESO travel

Do něj z Cancúnu nebo z Playa del Carmen dorazíte za dvě a půl, respektive tři hodiny. Chichén Itzá je nejslavnější, ale paradoxně nejméně zachovalé a následně zrekonstruované mayské město. Na druhou stranu právě tady stojí slavná „krvavá“ Kukulkánova pyramida, která vědce i dnes udivuje přesností s jakou byla postavena.

Vydejte se na krásné pláže!

Na Mayskou riviéru létají spíše Evropané (více „proamerické“ je v tomto směr západní pobřeží Mexika) a hlavním centrem turistického ruchu je letovisko Cancún na špičce poloostrova Yucatán. Mimochodem, jde o město s největším počtem hotelových pokojů v celém Mexiku. Trochu klidněji je potom v letovisku Playa del Carmen.

Na Mayské riviéře se dočkáte krásných pláží, ale i tajemných mayských památek.

Na Mayské riviéře se dočkáte krásných pláží, ale i tajemných mayských památek.

FOTO: archiv autora

Na Kubu do nejslavnějšího letoviska Karibiku

Zhruba sedm tisíc korun na osobu – tolik můžete ušetřit, pokud vyrazíte na poslední chvíli do kubánského letoviska Varadero. „Běžné“ ceny se pohybují nad třiceti tisíci, pár dní před odletem ale padají k hranici dvaceti pěti tisíc korun. A kubánské Varadero, nejznámější letovisko celého Karibiku, za návštěvu rozhodně stojí.

Pravda, někteří mu vyčítají to, že je klasickým turistickým střediskem, ze kterého se vytratila jakákoliv autentická atmosféra, ale za tou ostatně můžete vyrazit do zhruba 140 kilometrů vzdálené Havany. Samotné Varadero nabízí zhruba dvacet kilometrů pláží – na které každý rok přijede asi milión turistů.

Varadero je největší a nejslavnější kubánské letovisko.

Varadero je největší a nejslavnější kubánské letovisko.

FOTO: ESO travel

Mimochodem, první zmínka o tomto místě se pojí už s rokem 1555, kdy tu vznikl španělský přístav. V dalších stoletích se v okolí ve velkém těžila sůl. A od 20. let 20. století si tu dávala dostaveníčka smetánka a honorace – na dovolenou sem dokonce jezdil i slavný mafián Al Capone.

Přečtěte si o Varaderu víc: Jezdili sem diktátoři i mafie. Dnes je kubánské Varadero nejslavnějším letoviskem Karibiku

Na Zanzibar za vůní exotického koření

Zanzibar leží u východního pobřeží Afriky, spadá pod Tanzanii a je rodištěm slavného rockového zpěváka Farrokha Bulsary… který je, pravda, známější jako Freddie Mercury. Narodil se ve Stone Town, hlavním městě ostrova, které stojí za návštěvu, i když nepatříte k fanouškům kapely Queen. Navštívit tu můžete pevnost ze 17. století i Slave Market – místo, kde se dříve obchodovalo s otroky. Připomínkou temných časů je působivé sousoší Monument otroků.

Na Zanzibaru vás ubytují v příjemném bungalovu z přírodních materiálů s výhledem na pláž.

Na Zanzibaru vás ubytují v příjemném bungalovu z přírodních materiálů s výhledem na pláž.

FOTO: archiv autora

Nicméně tím hlavním lákadlem ostrova nejsou koloniální památky – byť opravdu krásné – ale především pláže s bílým pískem, na kterých stojí menší luxusní resorty. Rekreovat se sem jezdí údajně i Bill Gates. Kdo ví, třeba se tu s ním během brouzdání po mořském břehu potkáte. V last minute nabídkách se cena desetidenního zájezdu na tento ostrov pohybuje okolo pětadvaceti tisíc korun.

Do Dominikány na nejkrásnější pláže planety

To, že jsou právě v Dominikánské republice podle organizace UNESCO ty vůbec nejkrásnější pláže světa, možná už víte. Nicméně věděli jste, že je Dominikánská republika proslulá jako destinace s nejlepším all inclusive a službami v celém Karibiku? Ideální místo pro dovolenou, během které chcete skutečně jen odpočívat a nic neřešit.

Zajímá vás, Jak vypadají pláže v Dominikánské republice? Jako kýč z katalogu. Podívejte! 

Pláž Bavaro v Dominikánské republice patří k nejkrásnějším plážím planety.

Pláž Bavaro v Dominikánské republice patří k nejkrásnějším plážím planety.

FOTO: ESO travel

Nejznámějším letoviskem Dominikány je Punta Cana a nejkrásnější pláží (která se pravidelně a zcela po právu objevuje i na žebříčku nejkrásnějších pláží planety) je Bavaro, která se kolem tohoto letoviska vine. Pravda, občas na ní bývá více turistů, než by jí slušelo, ale je dostatečně dlouhá na to, abyste si našli místo, kde je klidněji. Nebo můžete vyrazit až na pláž Cap Cana, která na Bavaro navazuje a je klidnější.

Kromě toho je Punta Cana skvělým místem pro milovníky golfu – v blízkosti městečka je několik hřišť, která stojí za prozkoumání.

Inzertní sdělení: Vyberte si dovolenou na poslední chvíli!

Cestovní kancelář ESO travel, specialista na Asii, Severní, Jižní a Střední Ameriku, Tichomoří a Afriku, vybírá z nabídky zájezdů last minute:

FOTO: ESO travel

Dominikána last minute!

Vydejte se s námi na deset nocí do pohodového letoviska Juan Dolio do příjemného hotelu Esmeralda Hotel. Rodinná atmosféra, pouhých 42 pokojů a  poloha přímo na krásné pláži – to jsou hlavní přednosti tohoto místa. K dispozici restaurace, krásný bazén, bar. Dopřát si můžete masáže na pláži nebo se zúčastnit animačních aktivit.

Na Kubu za fajn cenu!

Prožijte dovolenou v Karibiku – ve světoznámém letovisku Varadero! Prožijte deset dní v některém z menších, jednoduše vybavených hotýlků v centrální části tohoto letoviska. Na písečnou pláž je to zhruba 250 metrů, k dispozici jsou restaurace a bar. V blízkosti hotelů je mnoho obchodů, restauraci a barů.


FOTO: ESO travel

Čtěte dále:

Přečtěte si také o Železné díře, o Detroitu po krachu nebo o přírodních zabijácích. Přehled všech článků najdete na hlavní stránce rubriky

>> zpět na hlavní stránku rubriky Exotika

Autor: Lucie Štěrbová & ESO travel