Svatá Lucie platí za jedno z nejromantičtějších míst planety. Leží ve východní části Karibiku a je jedním z nejvyhledávanějších míst mezi zamilovanými dvojicemi. I to byl jeden z důvodů, proč byl tenhle kousek země zařazený mezi desítku zastávek unikátního projektu Cesty kolem světa cestovní kanceláře ESO travel.

Během 24 dní přistanou cestovatelé na deseti unikátních místech. První zastávkou je Svatá Lucie, v letovém plánu je ale postupně i Patagonie, Velikonoční ostrov, Francouzská Polynésie, Fidži, Austrálie, Kambodža nebo Indie. Cestují speciálně upraveným Boeingem 737 (který budou mít k dispozici po celou dobu výpravy) a bydlí vždy v nejlepších hotelech dané oblasti.

Velký Piton, jeden ze dvou symbolů ostrova. Podle něj Svatou Lucii bezpečně poznáte.

Velký Piton, jeden ze dvou symbolů ostrova. Podle něj Svatou Lucii bezpečně poznáte.

FOTO: Aramil Liadon

Výprava je spojením unikátních zážitků, pohodlí a luxusu. Patří mezi šťastné, neboť Cesta kolem světa byla po pár týdnech vyprodaná. Co všechno během cesty zažijí? Sledujte to s námi. V každém díle vám jednu z destinací přiblížíme.

Zastávka č. 1 - Vítejte na Svaté Lucii!

Letadlo obkrouží Velký a Malý Piton, žulové masivy, které jsou dominantou a symbolem ostrova. Přistání proběhlo téměř na čas. Na Svaté Lucii vrcholí odpoledne. Do hotelu zbývá zhruba devadesát minut jízdy mikrobusem. Hotel The Landings St. Lucia totiž leží na severozápadním, opačném, pobřeží Svaté Lucie.

První, čeho si člověk všimne, je privátní pláž, která se táhne na obě strany, a ač člověk mhouří oči jako o život, jejího konce nedohlédne. O bílý korálový písek se tu rozbíjejí vlny Karibiku, pod slunečníky leží pár hotelových hostů. Další tráví zbytek horkého odpoledne u hotelových bazénů. Jsou tu tři a společně s luxusním vybavením suit, včetně mramorových koupelen, dávají tušit, že slova o pečlivém výběru těch nejlepších možných hotelů na všech zastávkách cesty nebyla planá.

Bydlení na Svaté Lucii? To je luxus a pohodlí. Ostatně jako na všech zastávkách cesty kolem světa.

Bydlení na Svaté Lucii? To je luxus a pohodlí. Ostatně jako na všech zastávkách cesty kolem světa.

FOTO: ESO travel

Krásné pláže i tropický prales – to je Svatá Lucie

Na Svaté Lucii jsou naplánované dvě noci. Během nich cestovatelé naberou síly po dlouhém letu (tak dlouhý už je v celém dalším průběhu nečeká) a poznají to nejzajímavější z ostrova. Součástí skupiny jsou i čtyři čeští a slovenští průvodci. Právě s nimi se druhý den vyráží na fakultativní výlet po ostrově.

Cesta západním pobřežím vede pitoreskními vesničkami, podél plantáží banánovníků a mangovníků, jejichž vývozem je Svatá Lucie proslulá, stínem kokosových palem, i okrajem tropického pralesa, kde omamně voní orchideje a v korunách stromů posedávají papoušci amazoňané.

Chcete poznat Svatou Lucii blíž? Pak si přečtěte článek: Prožijte líbánky na nejvyhledávanějším romantickém ostrově Svatá Lucie

Desítky kilometrů pláží. To je jedna z největších devíz ostrova Svatá Lucie.

Desítky kilometrů pláží. To je jedna z největších devíz ostrova Svatá Lucie.

FOTO: ESO travel

Cíl výletu? Městečko Soufriere, odkud je možné ještě vyrazit na túru k místnímu vulkánu a na vyhlídku, ze které je možné pořídit ty nejkrásnější fotky Malého a Velkého Pitonu. Zpátky se pluje na katamaránu podél pobřeží, s tu kratšími, tu delšími zastávkami, kdy se část osazenstva noří pod hladinu. Šnorchlování je v teplých vodách okolo Svaté Lucie téměř povinností.

Kromě toho je na ostrově, jehož rozloha je pouhých 600 kilometrů čtverečních, možné provozovat třeba golf (na severním cípu ostrova leží osmnáctijamkové hřiště), vyrazit na celodenní výlet na jachtě (proslulá je marina v Rodney Bay), vydat se na unikátní historické trhy do hlavního města Castres nebo relaxovat v unikátních sirných lázních Sulphur Springs, kde člověk může poležet v horkých bazéncích uprostřed tropické zeleně.

Ne všichni ale vyrazili za poznáním ostrova. Někteří využili první den volna k relaxaci a osobnímu programu. Jisté je ale to, že se po dvou dnech setkají opět na palubě Boeingu, který je přenese tentokrát do Brazílie k famózním vodopádům Iguacu. Další podrobnosti najdete v tomto článku.

Inzertní sdělení: Unikátní Cesta kolem světa!

Cestovní kancelář ESO travel, specialista na Asii, Severní, Jižní a střední Ameriku, Tichomoří a Afriku představuje unikátní Cestu kolem světa:

Vánoční Cesta kolem světa!

Prožijte VánoceSilvestr netradičně! Vydejte se na unikátní Cestu kolem světa. I tato startuje na Svaté Lucii. Mezi dalšími zastávkami jsou třeba Kostarika, Palau, Borneo nebo Hongkong. Spojení luxusu, golfupoznávání. Neváhejte, zájem je obrovský!

FOTO: ESO travel

Chile – Velikonoční ostrov - Peru

Nejtajemnější ostrov s 18 gigantickými kolosy v kombinaci s bájnou říší Inkůzaslouží Vaši zvláštní pozornost. Vydejte se na jedno z nejtajemnějších míst planety!

Plavba kolem světa za 101 dní!

Vezměte si na tři měsíce volno a obeplujte svět! naprosto unikátní plavba na luxusní lodi. USA, Austrálie, Indie, Egypt, Emiráty...

FOTO: ESO travel

Autor: Lucie Štěrbová & ESO travel