V minulém článku jsme probírali možnosti, jak se dá letošní silvestr strávit v exotice někde na pláži u moře a neutratit za to stovky tisíc. Před námi je půl roku zimy a tak někteří nenápadně pokukují i po last minute silvestrovských zájezdech. Na trhu jsou v současné době k dostání výhodné silvestrovské pobyty např. v Thajsku, Kubě nebo Dominikánské republice, dobře se ale prodávají i pohádkové zájezdy do nejluxusnějších míst na planetě. Prohledali jsme ty nejzajímavější oblasti a zjistili, jak si Silvestra užívá "smetánka". Čtěte dále.

Synonymem přepychu jsou v tomto případě určitě Maledivy. Místo, kde se nemusíte o nic starat a necháte se pouze opečovávat – třeba v komfortních bungalovech s prosklenou podlahou nad mořskou hladinou. Pozorovat mořský život při snídani, kolem tisíce malých korálových ostrůvků v azurovém moři. Na atolu Faafu si dokonce některý z nich můžete pronajmout. Silvestrovské Maledivy, to je luxus s velkým L. Doporučená četba? Robinson Crusoe!

Masáž za pět tisíc? Jeďte na Bora Bora

Pokud jsou opuštěné ostrůvky Malediv vaším tajným snem, jednejte rychle – každým rokem tu vyroste další elegantní komplex, jehož mořské či plážové bungalovy obyčejný smrtelník vídá právě pouze ve snu. Ceny těchto pobytů jsou závratné a řadí se k nejvyšším vůbec – např. za noc v novém komplexu Jumeirah Dhevanafushi zaplatíte neuvěřitelných 40 tisíc Kč, o silvestrovské noci ani nemluvě. Pokud máte milion v prasátku, utratíte ho poměrně snadno i v resortu Konrad Maledives Rangali Island, který se pyšní šesti hvězdičkami.

Většina milionářů už ale na Maledivách byla, z čehož mají radost hlavně hoteliéři ve Francouzské Polynésii. Ostrovy jako Moorea nebo Bora Bora jsou nadpozemsky krásná místa a jejich půvab mnohým nezkazí ani nelidské ceny ubytování. Za Silvestrovskou noc na Bora Bora v průměru zaplatíte 15 tisíc. Jenže kdo by odolal novoročnímu plavání se žraloky? Tím to ale nekončí – můžete si tu dopřát i nejdražší masáž vašeho života v honosném Deep Ocean Spa za 5 tisíc Kč!

Kde sbalit milionáře? Na Seychelách

Exkluzivní silvestrovská párty vás čeká také na Seychelách. Každý, s kým si na Silvestra přiťuknete, bude totiž velmi pravděpodobně bohatší než vy. Není mnoho lidí, kteří by chtěli za noc zaplatit třeba 40 tisíc Kč. Na Seychelách to jde. A co je „v ceně“? Fenomenální podmořský svět, něžné kokosové palmy nad třpytivým mořem a luxusní relaxace ve špičkových resortech.

Nechme ale milionáře tiše utrácet a podívejme se do míst, kam dnes není zase tak drahé se dostat a kde přitom můžete prožít nejhezčí Silvestr svého života. Jedničkou je v tomto směru Thajsko – za málo peněz nabízí hodně muziky. „Celá filharmonie“ zážitků a skvostných míst tady každoročně uchvátí tisíce turistů z celého světa. A silvestrovské Thajsko není výjimkou – ať už se rozhodnete pro thajskou masáž na pláži nebo pro divokou párty za svitu hvězd. Více o této párty najdete v článku Největší plážová party světa? Full Moon Party na ostrově Ko Phangan.

Silvestrovská exotika pro "běžné smrtelníky"

Díky zrušení víz s Českou republikou je navíc cestování sem o hodně jednodušší. To na další, ne zase tak drahou Silvestrovskou dovolenou, už víza potřebujete. Řeč je o Kubě, karibském ostrovu, který si můžete užít buď jako nikdy nekončící silvestrovský večírek, anebo jako zapomenutý ráj malebných ostrůvků. Je to jen na vás, o všechno ostatní se postarají vstřícní Kubánci, houpavé rytmy salsy a vynikající kubánský rum. Více o Kubě např. v článku Kam na Kubu bez turistů? Zkuste východ, ráj s bílým pískem a dlouhými plážemi.

Další z výběru „Silvestrovská exotika pro smrtelníky“ je Dominikánská republika. Tenhle veliký ostrov označil Kryštof Kolumbus za nejhezčí místo planety. Tenkrát tu ovšem nebylo nic – ani stovky kilometrů lehátek se slunečníky. Pokud s vaším silvestrovským šampaňským zamíříte sem, máte ale pořád na výběr. Variant je spousty a různorodá dominikánská letoviska jsou všechna krásná. Zatímco Punta Cana je spíš pro vyznavače permanentního mejdanu, poloostrov Samaná bude vyhovovat všem poetickým duším. Více v článku Deset věcí, kvůli kterým se vydat do Dominikánské republiky.

Skutečnou delikatesou silvestrovského cestování je ale Keňa – africká divočina s puncem luxusní dovolené. Oblíbenost zájezdů do Keni v poslední době stoupá – koho by také nelákalo jeden den pozorovat zvířata na africkém safari a druhý den plavat v křišťálově čistém Indickém oceánu? Bělostné pláže východní Afriky jsou ale pořád většinou turistů neobjevené, takže jestli máte v plánu mít celou pláž pro sebe, v Keni se vám to může povést!

Čtěte dále:

Přečtěte si víc o zajímavostech z exotického světa. Např. krásu malebných thajských ostrůvků.

>> zpět na hlavní stránku rubriky Exotika

Inzertní sdělení: Tipy na zájezdy na silvestrovské pobyty v exotických destinacích

Cestovní kancelář ESO travel, specialista na Asii, Severní, Jižní a Střední Ameriku, Tichomoří a Afriku vybírá z nabídky silvestrovských zájezdů last minute:

Maledivy – atol Malé

Luxusní plážové a vodní bungalovy na malém ostrůvku vám poskytnou přepychový klid. V komplexu můžete využít také bazény, masáže, lagunu či parní lázně.

Last minute Silvestr Thajsko – Pattaya

Navštivte tajemné Thajsko – ubytovat se můžete třeba v tomto hotelu, který je od pláže asi minutu! Pattaya vás ohromí živými bary a romantickými večeřemi na pláži.

Last minute silvestr Kuba – Varadero

V jižní části Varadera v rozlehlé zahradě leží hotel s úžasnou bílou pláží. All inclusive za bezkonkurenční cenu zahrnuje i bohatou škálu sportovních aktivit.

Dominikánská republika – Juan Dolio

Dvoupatrové bungalovy na písčité pláži letoviska Juan Dolio jsou obklopeny tropickou zahradou s jezírkem s plameňáky, zatímco pod mořem se pne korálový útes.