V Dominikánské republice najdete všechno - přírodní kontrasty i jedinečnou historii, kterou ocení návštěvníci toužící po poznání. Skvělý rum, kvalitní doutníky, přátelské obyvatele, jedinečnou kuchyni. A kromě odpočinku na plážích vyhřátých sluncem jsou jedním z lákadel Dominikánské republiky i divoké celonoční večírky.

Stále více lidí (a to i z České republiky) sem podniká cestu na konci prosince, aby si tady vychutnali nezapomenutelného Silvestra. Vymění tak každoroční klasiku, kdy je za okny mráz, za jedinečný zážitek karibských oslav – v plavkách a skvělým koktejlem v ruce. Bohatým nočním životem proslulo třeba populární středisko Punta Cana. Pokud máte podobné silvestrovské úmysly, ještě není pozdě. Cestovní kanceláře zde aktuálně nabízejí na některé termíny výraznější last minute slevy. Více o exotických silvestrech najdete v nedávném článku Exotický Silvestr v Thajsku a Zanzibaru? Zlákat se nechává stále více Čechů.

Punta Cana je jedno z letovisek, kde to bude na přelomu roku opravdu žít.

Punta Cana je jedno z letovisek, kde to bude na přelomu roku opravdu žít.

FOTO: ESO travel

Koktejl zvaný Punta Cana – večírky, odpočinek i sport

Pokud patříte mezi ty, kterým ke spokojené dovolené stačí lehátko, slunce a moře, je jisté, že Punta Cana vaše očekávání bezezbytku vyplní. Místní pláže jsou ale také ideálním místem, kde můžete dospat resty z předchozí noční párty a zároveň sbírat síly na tu následující.

Koho by snad celodenní relaxace pod paprsky slunce přeci jen omrzela, může si nasadit šnorchl a prozkoumat místní podmořský život nebo si dopřát dávku adrenalinu a vyzkoušet jednu z místních vodních atrakcí.

Punta Cana ale proslula ještě jako místo se skvělým zázemím pro další sporty – ne jen ty vodní. Více se dočtete v článku: Opravdoví fajnšmekři jezdí do Punta Cany, karibské „Mekky“ světového golfu.

Mezi turisty je oblíbené i letovisko Samaná.

Mezi turisty je oblíbené i letovisko Samaná.

FOTO: ESO travel

Dominikána není jen Punta Cana

Dominikánská republika dokáže uspokojit i ty, kteří by se na své dovolené rádi vyhnuli davům turistů. Juan Dolio nebo klidné letovisko Samaná jsou ideální jak pro ně, tak i pro rodiny s dětmi. Pláže s bílým pískem a tyrkysovým mořem jsou i tady samozřejmostí, jen večery tu probíhají v klidnějším tempu.

Další články o Dominikáně:

O zpestření pobytu tu také není nouze. Stačí si vybrat mezi místními vodními sporty nebo zajímavostmi.

Jakými? O záhadném pokladu nebo „rumovém“ ostrově se více dočtete v článku Bacardi Island – místo, kde se na plážích točí reklamy a ukrývá bájný pirátský poklad.

Vydat se můžete i na některých ostrůvků, třeba na Cayo Levantado, kde se točila reklama na slavný rum.

Vydat se můžete i na některý z ostrůvků, třeba na Cayo Levantado, kde se točila reklama na slavný rum.

FOTO: archiv autora

Za návštěvu stojí jednoznačně i nejstarší město Nového světa – Santo Domingo. Pyšní se několika „nej“ a jeho starou část chrání i organizace UNESCO. Město rozhodně nikoho nezklame, protože místní atmosféra je naprosto podmanivá.

Nejen o něm se více dočtete v článku: V Juan Doliu nikdo nic neřeší, možná proto je to jedno z nejoblíbenějších dovolenkových míst.

Na památku…

Jednou ze specifik Dominikánské republiky je delfíní kámen nebo také kámen Atlantidy. Těží se jen ve vesničce Baoruco a to bez pomoci moderní techniky - pouze ručně. Odhady říkají, že do deseti let bude ložisko vytěženo. Navíc se smí kámen opracovávat jedině na území Dominikánské republiky a tak si lze domů odvézt pouze hotový šperk. Pokud si budete chtít tento suvenýr pořídit, pak počítejte, že sáhnete hlouběji do kapsy – cena kamene totiž neustále stoupá.

Dominikánská republika nepatří k nejnavštěvovanějším místům na planetě jen tak pro nic za nic. Místní pláže jsou ty nejkrásnější na světě – ne však podle cestovních kanceláří, nadšených turistů ani podle hrdých „domorodců“. Tenhle titul jim udělila sama organizace UNESCO.

Přidejte ke krásným plážím ještě úchvatné hotely a máte jednu z nejoblíbenějších destinací planety.

Přidejte ke krásným plážím ještě úchvatné hotely a máte jednu z nejoblíbenějších destinací planety.

FOTO: archiv autora

Ať už jsou největším lákadlem právě ony, nebo bezkonkurenční možnosti sportovního vyžití či opojné účinky legendárního karibského rumu, jisté je jedno: „Jakmile Dominikánskou republiku jednou navštívíte, nebudete už pak chtít trávit dovolenou nikde jinde,“ chlubí se vlastenecky místní.

Pobyt tady je nezapomenutelným zážitkem, obzvlášť zpříjemníte-li si s ním mrazivou českou zimu.

Čtěte dále:

Přečtěte si i další články, které vás vezmou do exotických míst na naší planetě:

Nedávno jsme psali také o luxusním tryskáči, vyhlášených party lokalitách, Tchajwanu nebo glampingu. Přehled všech článků najdete na hlavní stránce rubriky.

>> zpět na hlavní stránku rubriky Exotika

Inzertní sdělení: Tipy na zájezdy do Dominikánské republiky

Cestovní kancelář ESO travel, specialista na Asii, Severní, Jižní a Střední Ameriku, Tichomoří a Afriku vybírá z nabídky zájezdů do Dominikánské republiky:

Last minute Silvestr – Juan Dolio

Příroda i městský ruch v symbióze – to je letovisko Juan Dolio. Nejluxusnější rezort v celé Dominikáně slouží i jako skvělý výchozí bod pro prozkoumání této země. Navíc je vhodné i pro ty, kteří holdují potápění.

FOTO: ESO travel

Dominikánská republika – Punta Cana

Nejznámější letovisko v Dominikáně. Písčité pláže, skvělé podmínky pro potápění. Jednoduché hotely i luxusní rezorty. Klidné večery při svitu měsíce nebo nekončící večírky. Stačí si jen vybrat.

FOTO: ESO travel

FOTO: ESO travel

Dominikánská republika – Samaná

Kdo preferuje dovolenou v náručí nedotčené přírody a stranou od ruchu, pro toho je Samaná ideální. Jeho přednosti ocení hlavně páry, ať už starší, hledající odpočinek, nebo mladší, toužící po romantice.