Desetitisíce českých turistů navštíví za rok Spojené státy a léto je tradičně jedním z nejatraktivnějších období, kdy se za oceán vydávají. Pokud ale nepoletíte na Aljašku, tak víceméně v každé části země narazíte na jednoho a toho samého nepřítele – vedro. Zalézt však do stínu a nic nedělat je přinejmenším k vzteku, a tak zastávka na resuscitačním bodě plném vody a adrenalinu není k zahození. Připravili jsme proto pro vás výběr několika skvělých vodních parků, které v USA můžete navštívit – od Floridy až po Kalifornii.

Žraloci mezi nohama

K nejznámějším akvaparkům Ameriky patří komplex SchlitterbahnTexasu. Po celém státě najdete celkem tři obrovské akvaparky tohoto jména. Dohromady celý komplex tvoří 5 kilometrů skluzavek, 7 dětských brouzdališť a 17 tobogánů. Také zde poprvé byl do chodu uveden simulátor pro vytváření umělých vln na surfování. Dodnes je místní umělý surfařský areál považován za největší na světě.

O kousek vedle na sousední Floridě si také umí s vodou kreativně hrát. V místním Disneylandu se nachází i vodní park Typhoon Lagoon, kde vlny v bazénu o rozměrech dvou fotbalových hřišť dosahují skoro až dvoumetrové výšky. Největší místní atrakcí je ale Žraločí zátoka, kde se můžete potápět k opravdovým leopardím žralokům a kladivounům bez obavy o své končetiny.

Tabulka s orientačními cenami parků (pro dospělou osobu na den):

Raging waters – 770 Kč
Noah´s Ark – 720 Kč
Water Word – 735 Kč
Schliterbahn – 800Kč
Typhoon Lagoon – 1650 Kč

Dinosauři ve tmě nebo let škorpioním ocasem?

Největším americký vodní chrám ale najdete v Coloradu. Místní Water Word leží na 64 akrech příjemně zalesněné plochy, na které se nachází celkem 42 atrakcí, z čehož 7 jich má status nejvyššího adrenalinového stupně. Mezi spletitými tobogány a klouzačkami, kde se prohánění vysokou rychlostí neotřesitelní dobrodruzi, se také nachází Prehistorický tunel. Oproti jiným tobogánům staví svoji atraktivitu nikoliv na rychlosti, ale na samotném vybavení tunelu. Tobogán je celý uzavřený a v jeho temných útrobách se nachází několik modelů dinosaurů, kteří na vás vyskakují jako ve strašidelném domě.

Největší konkurencí Water Worldu je poté ve Wisconsinu park zvaný „Noemova archa“ (Noah´s Ark). Místní konstruktéři dokonce říkají, že právě on je největším vodním chrámem v USA. O čem ale není pochyb, je fakt, že se zde nachází největší trychtýřový tobogán na světě – tzv. Time wrap. Až do letošní sezóny byl nejoblíbenější atrakcí parku. Konstruktéři se ale letos vyšvihli s novinkou, od které si slibují veliký ohlas. Jedná se o tobogán Scorpion´s tail (Škorpioní ocas).

Už nástup do tohoto tobogánu je dosti netradiční. Návštěvník si musí stoupnout do speciální kádě, která vypadá jako sprchový kout. Po chvíli netrpělivého čekání se pod ním otevře dno a dotyčný dobrodruh padá v skoro kolmém tunelu do neznáma. Dokonce vyvine takovou rychlost, že proletí zákrutem „ocasu“, který tvoří do kopce stoupající smyčku.

Terorový zážitek mezi sršícími blesky

Sever, východ i jih pobřeží jsme již prozkoumali a tak zbývá zaměřit se ještě na západ. Největší kalifornský vodní park se jmenuje Raging waters a má hned tři stanoviště – v Sacramentu, San Jose a San Dimasu. V posledním jmenovaném navíc stojí unikátní atrakce – tzv. Tunel teroru doktora von Darkse.

Pokud projížďka okolo dinosaurů v Coloradu patřila k strašidelným, poté tento zážitek je skutečně „terorový“. Odvážlivec, který se pustí temným tunelem do „střev“ této atrakce by se měl předem připravit, že jej bude požírat hologramová hlava žraloka, že v tunelu budou sršet fiktivní blesky a že bude prolétávat vizuálními ohnivými prstenci.

Související články:

>> zpět na hlavní stránku rubriky Exotiky

Inzertní sdělení: Tipy na letní dovolenou v USA

Cestovní kancelář ESO travel, specialista na Kubu, Keňu, Thajsko, Srí Lanku, Dominikánskou republiku atd. vybírá z nabídky letní dovolená v USA:

To nejlepší z Floridy (individuálně)

Prozkoumejte v osmi nabitých dnech ty nejzajímavější kouty Floridy -např. Key West, Naples, Tampa, Orlando, Miami.

Pobyt v Las Vegas

Podvejte se do Las Vegas, města kasin. Ulice bují zábavou, oslňují výbuchy světel neonů, šokují obřími obrazovkami a uzemňují nepochopitelnými atrakcemi za miliony dolarů.

Velké jižní dobrodružství

18 dní nabitých poznáváním toho nej z jihu USA – Los Angeles, Bílé písky, Houston, New Orleans, ale i národní park Joshua Tree, to vše během jednoho zájezdu.

Autor: Ondřej Moravec & ESO travel