Hlavní obsah
 

Ze sídla zavražděného návrháře je hotel. Hosté se fotí na místě, kde byl zabit

Kdysi byla vila Casa Casuarina v Miami Beach domovem slavného návrháře Gianniho Versaceho. Nyní slouží jako luxusní hotel. Právě u dveří, kterými hosté vstupují dovnitř, prožil původem italský oděvní magnát jedny z posledních chvil života, když u nich byl postřelen. Poněkud morbidní historie nemovitosti přitahuje návštěvníky, kteří se na schodech vedoucích do domu fotí, píše agentura AP.

 
Ze sídla zavražděného návrháře je hotel. Hosté se fotí na místě, kde byl zabit

Od tragické smrti uběhlo už více než 20 let, přesto Versaceho jméno a odkaz dál přitahují do Casa Casuarina hosty. Luxusní vila totiž i nadále odráží životní styl návrhářské legendy. Hotel hýří opulentní výzdobou a vybavením — zdejší bazén je částečně obložen kachličkami z 24karátového zlata a postele jsou tak velké, že se na ně musí ložní prádlo šít na míru.

V někdejší jídelně je gurmánská restaurace a ze střešní observatoře mohou romantické duše hledět buď na hvězdnou oblohu nebo na oceán, který se rýsuje na horizontu. Ačkoli samotného Versaceho připomíná v hotelu máloco, hosté tu narazí na mozaiky s hlavami mytických medúz, které má oděvní firma ve znaku.

Dům si Versace koupil v roce 1992 za 33 miliónů dolarů, což by při dnešním kurzu činilo v přepočtu 700 miliónů korun. Původně byla Casa Casuarina bytovým komplexem z roku 1930. Po návrhářově smrti jeho rodina nemovitost prodala, aby jí příšernou událost nepřipomínala.

Tehdy se Gianni Versace vracel z ranní kávy, když byl při odemykání dveří zasažen několika výstřely. Ačkoli mu byla ihned zavolána pomoc, cestu sanitkou nepřežil. Zabil ho sériový vrah Andrew Cunanan. Předpokládá se, že se o dům bude zajímat ještě více lidí po odvysílání seriálu American Crime Story, jehož druhá série se má na Versaceho vraždu soustředit.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků