Hlavní obsah
Výletní loď Norwegian Spirit Foto: Profimedia.cz

Výletní plavba po fjordech se proměnila v peklo. Pasažéři se vzbouřili

Měl to být životní zážitek. Výletní plavba po fjordech na lodi Norwegian Spirit se ale pro pasažéry proměnila v noční můru, když z původního itineráře nezbylo zhola nic. V plánovaných přístavech parník nezakotvil, problém nastal i s kanalizačním systémem a jídlem. Na plavidle se proto strhla vzpoura, napsal server Daily Mail.

Výletní loď Norwegian Spirit Foto: Profimedia.cz
Výletní plavba po fjordech se proměnila v peklo. Pasažéři se vzbouřili

Dovolená v pekle. Tak otřesný zážitek nazvali cestující, kteří si zaplatili dvoutýdenní plavbu, při níž měli navštívit několik fjordů v Norsku a na Islandu. Kromě toho byly v plánu i zastávky ve Francii a Amsterdamu. Jenže k ničemu takovému nedošlo.

Při prvních dvou zastávkách v Le Havru a nizozemském hlavním městě nemohla loď zakotvit kvůli silnému větru. V Norsku se to sice už povedlo, ale v jakémsi zapadlém vylidněném městečku, odkud byl fjord vidět jenom z dálky. Cesta na Island byla zrušena úplně, místo toho ji nahradila zastávka ve skotském Greenocku nedaleko Glasgow. Tam však byla lodi odepřena možnost zakotvit, a tak kapitán rozhodl, že se pojede do Belfastu.

Hotová noční můra, tvrdí cestující

V tu chvíli strávili cestující na moři už tři dny v kuse. Začal se prý hroutit kanalizační systém a v restauracích se přestalo podávat jídlo.

Pasažérům došla trpělivost a začali protestovat a požadovat po společnosti Norwegian Cruise Line plnou refundaci za zbabranou dovolenou. Tu však firma odmítla s tím, že dá cestujícím voucher s 25procentní slevou na další plavbu. Vzhledem k tomu, že je cesta vyšla na 5300 liber (152 tisíc korun), nabídka nikoho zrovna neoslnila.

„Je tu spousta naštvaných lidí a nikdo nám adekvátně nevysvětlil, co se vlastně děje,“ uvedla Britka Deena Rolandová, která cestovala se svým manželem Adrianem. „Tahle dovolená je naprostá noční můra. Spousta toalet v kajutách je přeplněná splašky. Takhle si luxusní výletní plavbu vážně nepředstavuji,“ dodala.

„Slíbili nám výlet na všechna ta krásná místa, ale tohle je spíš dovolená jako z pekla,“ přisadila si Američanka Debbie Fullerová.

„Udělali jsme neplánovanou zastávku v malém norském městě, ale brzy jsme zjistili, že je od konce září uzavřené turistům, takže jsme v něm nemohli nic dělat, ani jít na jídlo. A dneska to byla poslední kapka,“ komentoval Cody McNutt zrušení cesty na Island.

Když loď zakotvila v Belfastu, spoustu cestujících ji opustilo i se zavazadly a rozhodlo se dopravit do Londýna po vlastní ose. „Loď Norwegian Spirit musela zrušit zastávku v Greenocku kvůli špatnému počasí a také z důvodu zpoždění, které bylo způsobeno odjíždějícími plavidly vojenského námořnictva,“ uvedl mluvčí společnosti k celé situaci.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků